در عرصه تولید علم باید نگاه جهادی داشت

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه متاسفانه در حوزه آموزش و پرورش انسان‌های داریم که بدون آگاهی از موضوعات حرف می‌زنند، اظهار داشت: در رسانه‌هایمان نیز به همین روال است و تنها کارشان نقل قول کردن است در علوم انسانی نیز مشکل بزرگ این است که علوم را نقلی تلقی می‌کنند و تدبر را جدا می‌دانند.

تدبیر آموزش و پرورش برای ترویج حجاب

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور تاکید کرد:‌ اگر آموزش و پرورش بتواند به طرز هنرمندانه و با زیبایی حجاب و عفاف را هم به صورت حسی و هم عقلانی مطرح کند، یقینا در تبیین و انتقال این ارزشها موفق خواهد بود.

دوره جدید «کلاس مجردها»ی شهاب مرادی

دوره چهارم کلاس مجردها به زودی آغاز خواهد شد.شهاب مرادی جزئیات برگزاری این دوره را در سایت شخصی‌اش منتشر کرده است.

باید‎ها و نباید‎های تربیتی رده سنی 7 تا 14 سال

باید اقتصاد را هم آموزش بدهیم تا قدر پول را بفهمد و بداند پول درآوردن یعنی چه!پول را در هرجایی خرج نکند، در جای حرام و ناروا به‎کار نبرد. بچه باید برود کار کند و تنبلی، تن پروری، دزدی، زورگیری، چاقو‎کشی نکند و از راه کار شرافتمندانه جلو برود و کار شرافتمندانه کاری است که حلال باشد و با تقوا همراه باشد. آیا سوپوری کار بدی است؟

تدوین طرح ملی آموزش خانواده در مدارس

حسینی٬ مدیر برنامه‌‏ریزی امور انجمن‏‌های مدارس در خصوص طرح ملی آموزش خانواده در مدارس کشور، افزود: طرح ملی آموزش خانواده در مدارس تدوین و در نشست کارگروه‌های مشورتی و تخصصی در وزارت آموزش و پرورش مطرح و به سفارش وزارت کشور در مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری طرح موضوع شده است.

پدر، غربيه‌ای در تربيت دختر

در خانواده هایی که پدر حضور جدی دارد و به مسئولیت و هدایت خانواده پرداخته اند، فرزندان بسیار موفق تر، رشد یافته تر و آماده تر برای زندگی هستند.

خدمت سربازی؛ خودسازی یا خودسوزی؟!

می توان انتقادات اصلی وارد به خدمت وظیفه عمومی را ذیل یک عنوان جمع نمود و آن این است که سیستم سربازی یک سیستم کهنه و متعلق به بیش از هفتاد سال قبل است.

اوقات فراغتی که نداریم

زمانیکه از اوقات فراغت سخن به میان می آید نا خودآگاه توجه همگی ما به گروهی از جوانان و نوجوانان جامعه که در تعطیلات هستند و درس و کلاسشان تعطیل شده است، معطوف می شود اما باید بدانیم حقیقت این نیست!

غفلت والدين، زمينه‌ساز تهاجم فرهنگي است

مدرس حوزه علميه حضرت حجت(عج) گفت: خانواده از اركان اجتماع است. بنابراين غفلت پدر و مادر در تربيت فرزندان در وهله اول و غفلت مرزبان‌هاي فرهنگي در وهله دوم بستر مناسبي را جهت تهاجم فرهنگي رقم مي‌‌زنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.