بحران کمبود غذا در ترکمنستان

واردات مواد غذایی به‌طورکلی کاهش یافته زیرا ارز خارجی در کشور موجود نیست. تولیدات داخلی نیز کفاف مصرف را نمی‌دهد زیرا فارغ از اینکه مواد خام کمی برای تولیدات موجود است، تجهیزات نیز نیاز به ارتقا دارند.

عزم واشنگتن برای نفوذ در آسیای مرکزی

سفارت آمریکا در ترکمنستان از برگزاری یک کارگاه آموزشی توسط پزشکان نظامی آمریکایی در عشق‌‏آباد در زمینه آموزش نحوه‌های امداد و نجات برای نظامیان این کشور خبر داد.

افتتاح دروازه مشترک گمرکی ایران و ترکمنستان

جانشین ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: دروازه مشترک ایران و ترکمنستان در گمرک لطف‌آباد، تا پایان ماه جاری افتتاح می‌شود.

ورود نفت داعش به افغانستان

رئیس روابط بین‌الملل اتاق‌های تجارت افغانستان با انتقاد از تصمیم این کشور به توقف واردات فرآورده‌های نفتی از جمهوری اسلامی ایران گفت: نوسانات در سیاست‌های وارداتی به نفع اقتصاد ملی افغانستان نیست.

ایران مرکزاتصال آسیای‌مرکزی به آبهای‌آزاد است

وزیر امور خارجه ترکمنستان با تاکید بر اهمیت همکاری حمل و نقل و ترانزیت میان «عشق‏‌آباد» و «تهران» گفت: ایران برای ترکمنستان نزدیکترین کشور همسایه و حلقه اتصال کشورهای آسیای مرکزی به خلیج فارس و آبهای آزاد می‌‏باشد.

افغانستان در رتبه‌چهارم کشورهای فاسد جهان

سازمان شفافیت بین‌الملل اعلام کرد: افغانستان در بین 175 کشور جهان در رتبه چهارم کشورهای فاسد قرار گرفته است.

جاسوسی اسرائیل از آسیای مرکزی

آسیای مرکزی در یک هفته اخیر شاهد رویدادهای مهمی بود که برگزاری نشست مقامات کشورهای همسود در ترکمنستان و اعلام جاسوسی رژیم صهیونیستی در آسیای مرکزی و نیز اعطای تجهیزات آمریکا به ازبکستان بخشی از این رویدادها تلقی می‌شود.

ترکمنستان خواهان افزایش صادرات برق به ایران

معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور صنعت انرژی برق بر ضروت امضاء قرارداد جدید با ایران به منظور افزایش صادرات برق تأکید کرد.

ساحل‌نشینان خزر به توافق می‌رسند؟

هفتم مهرماه بار دیگر سران کشورهای ساحلی دریای خزر در آستراخان روسیه گردهم می‌آیند تا گامی دیگر در جهت حل مناقشه رژیم حقوقی خزر بردارند.

مقصد نوروزی آقای رییس‌جمهور

یک مقام سفارت ایران در دوشنبه اعلام کرد رئیس جمهور ایران در ماه فروردین پس از شرکت در مراسم جشن نوروز در ترکمنستان به تاجیکستان سفر و فاز دوم نیروگاه سنگ توده ۲ در این کشور را افتتاح خواهد کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.