نیروهای ترکیه‌ وارد خاک سوریه شدند

نیروهای ترکیه‌ای به بهانه ایجاد دیوار حائل وارد خاک سوریه شدند.

«جم تی وی» به دنبال سبک زندگی غیر اسلامی

جم‌تی‌وی (GEM TV) یکی از مهم‌ترین شبکه‌های ماهواره‌ای است که سریال‌های دنباله‌دار تلویزیونی ترکیه را روی آنتن می‌برد. این شبکه تا چند سال قبل صرفا موسیقی پخش می‌کرد، به تدریج گسترش یافت و در کنار کانال موسیقی‌، شبکه‌هایی هم برای پخش سریال‌های نمایشی‌، ورزش‌، فیلم سینمایی، کودک‌، مستند‌، آموزشی و… راه‌اندازی کرد.

بررسی امکان پیوند تئوریک ترکیه و داعش

در قرن نوزدهم میلادی مواجهه جهان اسلام با تمدن مدرن موجب شد تا پرسش­های جدیدی در حوزه­ حکومت برای نخبگان مسلمان طرح شود. پرسشهایی که با ساختار خلافت قابل پاسخگویی نبود.

ترکیه ۳ گذرگاه مرزی با ایران را مسدود کرد

وزارت امور خارجه ترکیه از مسدود شدن ۳ گذرگاه مرزی این کشور با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

پشت پرده کمپین رسانه‌ای انتشار تصاویر آیلان

رسانه‌های اروپايی به طور گسترده اقدام به انتشار تصویر یک کودک کرد سوری به نام «آیلان کوردی» که در دریا غرق شده و همین‌طور گزارش‌های متعدد درباره موج پناهندگان سوری کرده‌اند که خود را پیاده به اروپا می‌رسانند. با این وجود «تیری میسان» محقق و منتقد فرانسوی معتقد است این عکس‌ها تقلبی است و برای تأمین منافع ناتو و همین‌طور «اولریش گریلو» رئیس فدراسیون صنایع آلمان طراحی شده است.

حمله طرفداران اردوغان به دفتر روزنامه حریت

روزنامه حریت اعلام کرد، حامیان حزب حاکم عدالت و توسعه پس از آنکه این نشریه را به نقل قول غلط از رئیس جمهوری ترکیه متهم کردند، به دفتر آن در استانبول حمله کردند.

بمباران 12 مقر «پ‌ک‌ک» در ترکیه

جنگنده‌های ترکیه، 12 مقر حزب کارگران کردستان را در جنوب شرق این کشور بمباران کردند.

آنکارا دنبال آتش‌بس پیش از انتخابات است

یک روزنامه فرامنطقه‌ای نوشت که مقامات سیاسی ترکیه در تلاشند، پیش از برگزاری انتخابات زودهنگام، میان حزب عدالت و توسعه و پ‌ک‌ک، آتش‌بس برقرار کنند.

انتخابات ترکیه و موانع پیش رو

یکی از مهمترین موانع پیش روی حزب عدالت و توسعه برای به دست آوردن پیروزی حیاتی در انتخابات پیش رو، چگونگی مواجهه با کردها و جلب دوباره اعتماد آنهاست.

انتشار کتاب آیت‌الله جوادی آملی در ترکیه

کتاب «فاطمه اسوه بشر» اثر آیت‌الله جوادی آملی با ترجمه مواز پازارباشی به زبان ترکی استانبولی در ترکیه منتشر شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.