چگونه متوجه شویم توبه ما پذیرفته شده است؟

حقیقت توبه و استغفار، پشیمانی از گناه گذشته و عزم و تصمیم بر عدم ارتکاب آن در آینده است. اگر این حالت برای کسی پیش آمد، نشانه توبه واقعی است و قبولی آن از طرف خداوند قطعی خواهد بود.

زندگی در چنگال گناهان و باب غفران الهی

اگر آسمان رحمتش را بر ما نمی‌‎گشاید و گرفتار چند و چون این دنیائیم؛ اگر دستان‎مان تنگ است و تنگدستی و نداری در حفره حفره‎های دل‎‌هایمان لانه کرده و اگر گرانی سایه سنگینش را از سر ما برنمی‎دارد؛ فقط به‎خاطر ناسپاسی‎‎های پی در پی است که مرتکب می‌‎شویم؛ به‎خاطر توبه‎ای است که نمی‌‎کنیم! تا این‎سان گرفتار می‌‎گردیم!

شادی فرح‌بخش در گرو دوری از حرام است

مشاور ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه در امور حوزه‌های علمیه گفت: اگر می‌خواهیم شادی فرح‌بخش و معنوی داشته باشیم باید از هرچیزی که از سوی ائمه (ع) مورد نهی قرا گرفته باید دوری کنیم و شادی آن‌ها را با حرام و گناه مخلوط نکنیم و مجالس و محافل خود را به گونه‌ای برگزار کنیم که در شأن و جایگاه اهل‌بیت (ع) باشد.

حرف اصلی رهبری در دیدار با دانشجویان چه بود؟

رهبر معظم انقلاب با اشاره به انجام واجبات، نماز را از همه‌ى واجبات مهمتر دانستند و بر دو نکته ی «اول وقت» و «با حضور قلب» بودن نماز سفارش کردند و فرمودند: نماز را به وقت بخوانيد، با توجه و با حضور قلب بخوانيد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.