اقتدارگرایی به بهانه بازی در پازل دشمن

بعد از این دیدار جملهٔ ورود به سفارت اشتباه بود تیتر یک سایت بی‌بی سی فارسی شد. این نشان می‌دهد که صرف پوشش اتفاقات و صحبت‌های در سایت‌های معاند نشان از بازی در پازل دشمن نیست. پس جملاتی که به جریان‌های منتقد دانشجویی می‌شد مبنایی نداشته و صرفا سوء استفاده از این عبارت بوده است.

گاف گاردین در دلیل‌تراشی برای تجدید رابطه انگلیس و ایران

تلاش انگلیس در فضاسازی رسانه‌ای برای زمینه‌سازی برقراری ارتباط مجدد با ایران به دیدار هیگ و صالحی محدود نشد و روزنامه گاردین روز گذشته، با انتشار مطلبی، تغییر مسئولین بسیج دانشجویی چند دانشگاه تهران را که به صورت سالانه در انتهای سال هر تحصیلی اتفاق می‌افتد به عنوان ارسال نشانه‌ای از سوی ایران برای برقراری مجدد ارتباط با انگلیس قلمداد کرد!

عامل گرانی سکه و ارز پیدا شد!

شبکه‌ی خبر ایران در یادداشتی عامل گرانی سکه و اختلا در بازار عرض را به دلیل توطئه یا اهمال مجلس، دستگاه‌های امنیتی و شهرداری تهران دانست و هم‌چنین جنبش دانشجویی را به علت تسخیر سفارت انگلیس عامل تشدید تحریم‌ها و با مانع مواجه شدن سیاست‌خارجی دولت و بالا رفتن قیمت ارز عنوان کرد.

از تسخير سفارت انگليس دفاع می‌كنم

مدير موسسه پژوهشي فتوح انديشه گفت: برخلاف تحليل ‌برخي كه اقدام دانشجويان در تسخير سفارت انگليس را اشتباه مي‌دانند، من به شدت از اين كار دفاع مي‌كنم.

خشم انقلابی یا بازی غربی

آنچه که مشهود است و احدی نیز بر صدق آن شک ندارد اینست که از آمریکا و انگلیس، انتظاری جز دشمنی نباید داشت. تاریخ کشور ما نشان می دهد که در دوران رهبری انگلستان بر جهان، جایی که در امپراطوریشان آفتاب غروب نمی کرد تا امروز که آمریکا ادعای سلطه بر جهان را دارد، هیچ‌گاه ایادی استکبار در راستای پیشرفت هیچ کشوری در جهان گام بر نداشتند.

توهم تجاوز، از کارتر تا کامرون

دولتمردان آمریکایی که خود را در برابر عمل انجام شده دیدند، نه تنها طبق عرف بین‌الملل بابت نقض قوانین جهانی از ایران عذر نخواستند، بلکه تقاضای بازگردانی آن را داشتند. چالشی که اکنون آمریکا را در برابر افکار عمومی جهان در موضع پاسخ قرار داده، اجرای سازوکارهای جاسوسی در مقایسه با ژست حقوق بشری این کشور است که نه تنها هیچ تطابقی با هم ندارند، بلکه این شعارها را در راه تخریب چهره‌ی خود خرج می‌کند.

دلیلی برای عذرخواهی از انگلیس بابت اقدام دانشجویان وجود ندارد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص ادعای عذرخواهی وی از همتای انگلیسی اش تاکید کرد که دلیلی برای عذرخواهی ایران از انگلیس بابت اقدام دانشجویان وجود نداشته و وی تنها از این حادثه اظهار تاسف کرده است.

مسئولان تمامی دارایی‌های انگلیس در ایران را بلوکه کنند

بسیج‌ دانشجویی 8 دانشگاه تهران با صدور بیانیه‌ای تأکید کردند: دارایی‌های انگلستان در ایران جهت جبران بخش ناچیزی از جنایت‌های وی علیه این ملت باید بلوکه شود.