ماجرای اخراج دانشجویان ایرانی از آمریکا چه بود؟

از همان ابتدای ماجرای گروگان‌گیری، آمریکا تلاش کرد با استفاده از اعمال تحریم اقتصادی، مردم و مسئولین به ویژه امام خمینی را به تجدیدنظر در مسیری که انتخاب کرده بودند وادار سازد، غافل از آنکه امام با درایت و پیش‌بینی صحیح از تحولات آتی بر بی‌اثر بودن تحریم‌ها تأکید داشت.

شعر/وقت نمازِ “مرگ بر آمریکا”+کلیپ تصویری

شعری که مرحوم قیصر امین پور به مناسبت تسخیر لانه جاسوسی سرود؛ او خود از دانشجویان حاضر در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود.

آمریکا نمی‌بخشد و نمیگذارد فراموش شود

اگر نلسون ماندلا خطاب به شکنجه گرش گفت: شاید ببخشیم اما فراموش نمی کنیم! ایران کشوریست که نمیب‌خشد اما فراموش می‌کند قاتلانش را و آنها را سخت در آغوش می گیرد. اگر آمریکایی ها به هر بهانه ای گروگانگیری هموطنانشان را یادآوری می کنند ما زود فراموش کردیم چندین برابر تعداد آن گروگان هایی که خون از دماغشان نیامد هموطنان ما بر فراز خلیج فارس با یک شلیک آمریکایی جان دادند!

سرنوشت فیلم‌ «تسخیر لانه جاسوسی»

موضوع اشغال لانه جاسوسی آمریکا از موضوعات جذاب سینماگران ایرانی بوده و هست که بارها برای ساخت آن خیز برداشته شده است اما تا به امروز سینمای ایران درمقابل انقلاب دوم جمهوری اسلامی ایران هیچ محصول فرهنگی درخوری را ارائه نکرده است.

اینجا خیابان روزولت؛ انقلابی در راه است!

کارگردان مستند «انقلاب در خیابان روزولت» درباره ایده ساخت این اثر درباره تسخیر لانه جاسوسی و همچنین اهمیت ساخت مستند برای مخاطب خارجی سخن گفت.

برگزاری نشست فیلمسازان جوان انقلاب

رسانه های ما اگر خیلی لطف کنند در سالگرد این حادثه چند مصاحبه و یک مستند کوتاه را کار می کنند و هر سال همین را تکرار می کنند در حالی که جامعه امروز نیاز دارد که رسانه ها به چرایی تسخیر بپردازند و روشن شود که چرا دانشجویان در آن زمان 444 روز مقابل ابرقدرت دنیا ایستادند.

افراطی خواندن خمینیّون سپس معامله با اهل تعامل

اسناد لانه نشان می‌دهد که از عاشورای 57 تا عاشورای 93، خط ثابت آمریکا، تبدیل انقلابیون به سازشکاران، نفوذ میان خواص، «عاقل و میانه‌رو» نامیدن «لیبرالیستها» و «افراطی» خواندن اهلِ مقاومت، تلاش برای کنار زدن «رهبری»، مأیوس یا پشیمان ساختن مردم از مبارزه، وعده‌های توخالی دادن و قاشق خالی به دهانِ مذاکره‌کنندگان فروبردن و مشت چُدَنی در دستکش مخملی و … است.

تسخیر لانه جاسوسی به روایت شیخ الاسلام

داستان تسخیر لانه جاسوسی به روایت حسین شیخ الاسلام این هفته موضوع اصلی برنامه شاهد عینی خواهد بود.

فیلمسازان جوان انقلاب به «کاروان» رسیدند

در بیست و یکمین نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب، با حضور تعدادی از دانشجویان پیرو خط امام که در تسخیر لانه جاسوسی حضور داشتند، مستند «کاروان» اکران و مورد بررسی قرار می گیرد.

فیلم: بازدید آیت‌الله خامنه‌ای از بازداشت‌شدگان لانه جاسوسی

بازدید رهبر معظم انقلاب از گروگان‌های آمریکایی در لانه جاسوسی و برخورد مهربانانه و از سر ابهت با آنها که کاملا در رفتار ایشان موج می‌زند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.