سکوت غرب در قبال خشونت ریاض و منامه

آن‌ها (دولتمردان غربی) به عربستان سعودی می‌روند تا سلاح‌هایشان را بفروشند، قرارداد امضا کنند. آن‌ها نگران موارد نقض حقوق بشر در عربستان نیستند چه رسد به بحرین. بنابراین، درحقیقت این مساله در دستور کار آن‌ها قرار ندارد.

از تجاوز به حقوق‌زنان تا کمک به کشتارمسلمانان

سند راهبردی پارلمان اروپا در خصوص حقوق بشر و همچنین سایر موضوعات اساسی در روابط بین ایران و اتحادیه اروپایی را شاید بتوان سرفصلی تازه در روابط بین ایران و غرب عنوان کرد.

کانادا توان زرهی عربستان را تقویت می‌کند

عربستان سعودی مدت هاست که در پی خودروهای نظامی سریع و سبک ولی با قابلیت مانور بالا بوده است که در محیط‌های دشوار از کارایی بالا برخوردار باشند.

تولید نسل جدید از جنگنده‌ تماماً بومی ایران

اوایل سال 83 بود که صدای صاعقه در ایران پیچید و مقامات نظامی ایران از ساخت یک جنگنده تماماً بومی در کشور خبر دادند. چندی بعد و در سال 85، جنگنده صاعقه برای نخستین بار با پرواز موفق در رزمایش ضربت ذوالفقار رسما به ناوگان نیروی هوایی ارتش پیوست تا نام ایران بعد از آمریکا، روسیه، چین، هند و چند کشور دیگر جهان جزو 10 قدرت دارای فناوری پیچیده ساخت و تولید جنگنده‌ها ثبت شود.

شکایت 400 میلیون دلاری ایران از وزارت دفاع انگلیس

اوایل سال گذشته میلادی ملاقاتی محرمانه میان وزیر دادگستری ایران و نمایندگان IMS در استانبول انجام شد و سپس گفتگوهایی نیز در همین رابطه انجام گرفت که در لندن از آن به عنوان مذاکرات غیر رسمی یاد می شود. قرار بود ایران در تابستان سال گذشته این شکایت را در دادگاه عالی مطرح کند اما هشدار نمایندگان IMS در مورد وضعیت دادگاه موجب شد تا طرح این شکایت به تعویق بیافتد.

امریکا تحت نفوذ رژیم سعودی است

به نظر می‌رسد اوباما در تلاش است روابط تیره شده با رژیم ریاض را بهبود بخشد زیرا آنها (سعودی‌ها) به اندازه اسرائیلی‌ها مخالف پیمان بین ایران و ۶ قدرت جهانی بودند

ناگفته‌هایی از خریدهای تسلیحاتی عربستان

یکی از افسران عملیاتی سابق دستگاه جاسوسی آمریکا، در کتاب جنجالی خود به موضوع نحوه پیدایش تروریسم تکفیری در منطقه خاورمیانه پرداخته است. شبکه خبری العالم برای نخستین بار ترجمه مهمترین بخش‌های این کتاب را در چند قسمت منتشر کرد.

چین موشک فوق سریع آزمایش کرد

وزارت دفاع چین روز پنجشنبه تایید کرد یک نوع موشک فوق سریع توسط ارتش این کشور آزمایش شده است .

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.