پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

توزیع پیام انقلابی مشکل امروز ماست

مشکلی که انقلاب دارد مشکل توزیع پیام است. تولید پیامش خوب است ولی حقیقتش این است که غربت انقلاب برمی‌گردد به توزیع. دشمن پیام باطلش را خوب توزیع می‌کند. من می‌بینم الآن بخش زیادی از مردم ارتباطشان با انقلاب قطع است و راه‌های نفوذ به سمت خود را هم بسته اند؛ یعنی تلویزیون نگاه نمی‌کنند، کتاب‌های مارا نمی‌خوانند، پای منبر نمی‌آیند و… ولی پوستر می‌تواند نفوذ کند.

۱۹ توصیه یک‌شهید برای فعالان فرهنگی

اما سخني با دوستانم، با ياراني كه شفيق راهم، محرك حركتم و همدم و انيس تنهائيم بودند; از اينكه به اين اسوه‌هاي تقوي وصيت و يا تذكري بدهم شرمنده‌ام اما از آنجا كه شايداجراي يكي از اين سخنان سبب عاقبت به خيري آنها شود، توجه‌شان را به اين مسائل جلب مي‌كنم

تحزب اسلامی، راهکار پیشبرد گفتمان انقلاب اسلامی

عدم تشکل ما باعث شده بود که حضورمان در جامعه قابل مشاهده نباشد. در واقع هدف گروه‌ها و تشکل‌هاي ما توليد خروجي‌هايي مناسب خود بود، چرا که مخاطبي جز خود نداشتيم. حجم توليد نيز آن قدر پايين بود که هيچ يک از مردم عادي کوچه و بازار حتي به تصادف نيز به آنها بر نمي‌خورد!

روایت شهید مهدی رجب‌بیگی از «حزب‌الله تشکل خدایی خلق»

«حزب الله» نمونه جامعه اي است كه در آن حاكميت ارزش هاي خدايي، هر نوع ظلم و زور و استثمارو استعمار و استحمار از بين مي رود و امتي است كه براساس برابري انسان ها در جهت كمال و تعالي سير مي كند و الگويي براي رهايي بشريت از چنگال عوامل بازدارنده انسان از قبيل جهل و فقر و ترس مي باشد.

مؤسس حزب در جمهوری اسلامی

شهید بهشتی معتقد بود که «اگر در جامعه‌اي حزب و تشكيلات رسمي نباشد، مسلماً در آن جامعه، گروه­‌هايي پيدا مي­‌شوند، اطراف هر شخصيتي و هر صاحب نفوذي، افراد گرد مي­‌آيند و به جاي آنكه احزاب و سازمان­‌هاي متشكل باشند، باندهاي خطرناك فاقد تشكّل و مسؤوليت و انضباط تشكيلاتي به وجود مي­‌آيند كه خطرشان براي وحدت، چندين درجه بيشتر است.»

چرا باید دور هم جمع شویم؟

اگر فضای جمعی اثری ندارد چرا همین الان کمترین ریزشها را در فعالین فعلی تشکیلاتی می­بینیم؟ پاسخ بنده برای این سوال آخر حضور این افراد در یک جمع انقلابی است که حداقل فرصت فکر کردن را به آنها می­دهد. شاید شما به محض اولین تردید، از دایره انقلاب ریزش نکنید، اما یقین کنید که آن سوال در ذهن شما می­‌ماند و با انباشت این سوال ­هاست که شما نسبت به اصل انقلاب و حتی اسلام هم تردید خواهید کرد!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.