غزه در سخت‌ترین شرایط ۱۲ سال گذشته است

مصر مسیر مرز را منطقه‌ی ویژه اعلام کرد و از نظر امنیتی نیز این منطقه را به‌شدت کنترل می‌کند . یعنی تنها راه نفس کشیدن نوار غزه که رفح بود را به‌نوعی از راه تونل‌ها این تنفس انجام می‌شد بسته‌شده است. از سمتی سرزمین‌های اشغالی هم این نوع رفتار دنبال می‌شود. تا جایی که صد در صد نواز غزه در تنگنای قرار دارد و هیچ راه خروجی و وردی به نوار غزه موجود نیست. تنها راهکاری که از سوی رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان به‌عنوان عامل بازسازی غزه مطرح می‌شود تسلیم گروه‌های مقاومت و از بین رفتن آن در این منطقه است.

زمان برکناری«محمود عباس»فرا رسیده است

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ضمن بر شمردن موارد عدم دفاع رئیس تشکیلات خودگردان از حقوق ملت فلسطین تاکیدکرد که زمان استعفای وی فرا رسیده است.

انتقاد آمریکا از کارشکنی جدید اسرائیل

از زمان ازسرگیری مذاکرات مستقیم بین اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی در ژوئیه‌ی ۲۰۱۳ فلسطینیان به تعدادی از مسائل از جمله گسترش شهرک‌سازی‌های غیرقانونی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین اعتراض کرده‌اند.

جدال و اختلاف در باره علت مرگ عرفات

پس از اظهار نظر محققان سوئیسی مبنی بر وجود مقدار زیادی پلونیوم در جسد عرفات و نظر فرانسوی ها در باره مرگ مغزی او، اکنون روسها می گویند که رهبر فقید فلسطینی ها به مرگ طبیعی مرده است.

گفت‌وگو با اولین سفیر فلسطین در ایران

یکی از ثمره‌های انقلاب اسلامی مبارک، تأسیس سفارتی برای فلسطین به جایگزینی سفارت رژیم صهیونیستی است که بیانگر پس گرفتن بخشی از سرزمین‌های اشغالی‌مان نیز است. این پیروزی معنوی دارای اهمیت ویژه‌ای در سطح منطقه و جهان است.

عباس با تمدید مذاکرات مخالفت کرد

ما جلسات مذاکره‌ای زیادی داشته‌ایم که طی آن در مورد مسائل مهمی گفت‌وگو کردیم. حرفی از تمدید مذاکرات نیست. باید روی زمان باقی مانده تمرکز کنیم نه اینکه وقت خود را صرف فکر کردن به طولانی تر کردن مذاکرات بکنیم

انتقاد لیونی از سیاست گسترش شهرک‌سازی

محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین روز جمعه (۲۷ دی) گفت اسرائیل از مذاکرات به عنوان «پوششی» برای گسترش شهرک‌سازی‌های خود در کرانه باختری اشغالی استفاده می‌کند.

فلسطین عضو ناظر سازمان ملل متحد شد

در جلسه شب گذشته مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اکثریت قاطع کشورها به پیشنهاد تشکیلات خودگردان فلسطین برای ارتقاء جایگاه در سازمان ملل به عضویت ناظر رای مثبت دادند.

حملات به غزه مصرف انتخاباتی دارد

حسن هانی زاده با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به غزه با بیان اینکه این حمله بیشتر مصرف داخلی دارد، اظهار داشت: نتانیاهو رئیس حزب لیکود با هدف جذب رای افراطیون رژیم صهیونیستی ، جهت پیروزی حزبش در پارلمان اسرائیل و برای اینکه بار دیگر به عنوان نخست وزیر انتخاب شود به غزه حمله کرده است بنابراین این حمله بیشتر مصرف تبلیغاتی و انتخاباتی دارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.