تأثیر مناظره‌های امام رضا بر گسترش تشیع

محمدحسین رجبی دوانی از استادان تاریخ با اشاره به منحصر به فرد بودن فرصت‌های پیش روی امام رضا علیه السلام، گفت: ایشان همه تهدیدها را در مسیر فعالیت‌های خود تبدیل به فرصت و زیرکانه اهدافشان را دنبال کردند.

تشرف یک بهایی به مکتب تشیع‏‎

یکی از بهائیان تبریز در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، پس از انجام مصاحبه‌های دینی و توجیه کامل مکتب تشیع اثنی عشری، ضمن برائت از فرقه ضاله بهائیت به مکتب تشیع روی آورد.

انحصار جنگ از نظر شیعه در فتنه، ظلم و دفاع

یک منتقد و پژوهشگر ادبی در كرسی ترويجی با موضوع «تقسيم‌بندی ادبيات جنگ و ضدجنگ» گفت: «جنگ اسلامی» از نظر شيعه منحصر به سه مورد فتنه، ظلم و دفاع شده است.

ژئوپلیتیک «شیعه» یا ژئوپلیتیک «مقاومت»؟

ترویج‌‌ دهندگان ابتدایی «هلال شیعی» نسبتی با تشیع نداشته و از قضا هدف‌شان از تکرار این اصطلاح، شیعه ‌هراسی و ایران‌ هراسی بود. این مساله خیلی زود مورد توجه تحلیل‌گران و اندیشمندان برجسته جهان قرار گرفت.

از تشیّع انگلیسی تا عاشورای پلورالستیک

آیا زیست جهان تشیع در حال گذار از فرهنگ عاشورا است؟! آیا عاشورا خاصیت تسلّی بخشی و تسلیت دارد و همانگونه که مارکسیسم بر وجه تخدیری دین و افیون زدگی جامعه از طریق دیانت تأکید می نمود اینک روشنفکری معیشت اندیش بر آن است تا با این برچسب انقلاب عاشورا را از وجوه ایدئولوژیک آن در معنای مکتب تهی معرفی کند و صرفاً بر تراژیک بودگی آن پای فشرد؟!

قدمت ورود تشیع به هند چقدر است

گروهی اعتقاد دارند که حضور شیعه در هند به زمان خلافت حضرت علی(ع) باز می‌گردد، اما برخی دیگر معتقدند همزمان با دولت صفوی در ایران، تشیع امامی به عنوان مذهب رسمی شماری از دولت‌های منطقه‌ای و محلی در شبه‌قاره انتخاب شد.

رویاروییِ صريح با بدعت‌گذاری در فرهنگ شیعی

در طول این یک دهه، رحیم‌پور دشمنان و مخالفان زیادی برای خود ساخته است. او به صورتی صریح، با چندین جریان معرفتی در عرصة عمومی، دست به گریبان شده و به نقّادی شجاعانه و عالمانة آن‌ها همّت گمارده است. در عین حال، او از تجربة کشمکش‌ها و منازعه‌های طاقت‌فرسای مطهری با این جریان‌های معرفتی درس‌ها آموخته و می‌داند به زودی باید هزینة گفته‌های صریح و شفاف خود را بپردازد.

شهید تازه تفحص‌شده تشییع می‌شود

خانواده شهید تازه تفحص شده، پاسدار شهید حجت الاسلام «علی اصغر اصغری ترکانی»، رئیس عقیدتی سیاسی لشگر 17 علی ابن ابی طالب(ع) با پیکر مطهر شهیدشان در معراج شهدای مرکز دیدار کردند.

وحدت با صداقت جلو می رود نه نفاق!

از جمله خطرناک ترین اقدامات برای تخریب یک گفتمان و یک ارزش آن است که بجای حمله خوب به آن، از آن به بدترین نحو ممکن دفاع شود. سایتی که دهها مطلب در رد اهل سنت نگاشته است شعار وحدت سر می دهد و مجری فلان برنامه برای مبرا کردن خودش از اتهام تحریک اهل سنت، مدام واژه وحدت را تکرار می کند.

مکارم‌شیرازی: مقابل تهاجم علیه تشیع و انقلاب اسلامی منفعل نباشیم

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: به برکت تعلمیات قرآن، مجالس حسینی و فاطمی و بسیجیان و معلمان آگاه در مقابل تهاجم علیه تشیع و انقلاب اسلامی می‌ایستیم و در این مسیر هیچ گاه نباید حالت انفعالی داشته باشیم.