رشد تعرفه‌های پزشکی کمتر از ۱۵درصد

تعرفه های پزشکی سال ۹۴، شب گذشته در جلسه شورای عالی بیمه با رشد کمتر از ۱۵ درصد به تصویب رسید و قرار است با تأیید نهایی جلسه هیئت دولت در روز چهارشنبه، ابلاغ شود.

ماجرای مومیایی اجساد در تهران

این روزها وقتی نام مومیایی به میان می آید بی اختیار به یاد فیلم سه گانه مومیایی ساخته استیون سامرز می افتیم که چطور یک مومیایی چند هزار ساله در دل اهرام مصر بیدار می شود!

اعلام تعرفه‌های پزشکی تا دوهفته آینده

حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه کنگره جامعه جراحان کشور در رابطه با ابلاغ تعرفه‌های درمانی گفت: قبل از سال انتظارمان این بود که تعرفه‌ها ابلاغ شوند اما این قول را می‌دهیم که با همکاری سایر بخش‌ها طی یکی دو هفته آینده تعرفه‌ها اعلام شود.

دولت راهکاری برای از میان بردن زیر میزی ندارد

مرضیه آزادی؛ زمانی که درباره تعرفه‌ها زیرمیزی و خطاهای پزشکی مطالبی می‌خوانیم دیگر برایمان عجیب  نیست و شاید این مسائل به امور عادی و روزمره زندگی ما تبدیل شده‌اند به نحوی که اگر مثلا به یک پزشک فوق تخصص و معروف مراجعه کنیم و پزشک برای عمل قلب، چشم، گوش، کبد و … از ما بیش از […]

محرومیت در انتظار پزشکان زیرمیزی بگیر

برای سر و سامان دادن به وضعیت تعرفه‌های پزشکی 4 کمیسیون تعرفه برای بهینه‌سازی خدمات پزشکی و احصای قیمت تمام شده خدمات تشکیل شده است.

تعرفه‌های پزشکی سال ۹۲ اعلام شد

هیئت ‌وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و تأیید شورا‌ی ‌عالی بیمه سلامت کشور، تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش خصوصی را در سال ۹۲ تصویب کرد.

تعدیل تعرفه های درمانی اقدامی در جهت عدالت در نظام سلامت

درآمد برخی از این گروه های پزشکی و درمانی به نحوی نجومی و سرسام آور است که نه تنها لازم نیست تعرفه این گروه ها در سال های آتی افزایش یابد، بلکه لازم است به مانند تمام کشور های توسعه یافته دنیا از این پزشکان خدوم به مردم به صورت پلکانی مالیات نیز اخذ شود. این مالیات می تواند جهت هر چه بهتر ارائه شدن خدمات سلامت و پیشگیری در کشور مصروف گردد.

واکنش کارشناسان نظام سلامت به سخنان تامل برانگیز دکتر ولایتی

شایسته است به جای نگرانی برای درآمد قشر خاصی از پزشکان که با تصاحب مناصب دولتی و فعالیت در بخش خصوصی با آبرو و تجربه ای که با استفاده از امکانات و فرصت حضور در دانشگاه ها و مراکز دولتی دریافت کرده اند به کسب درآمدهای آن چنانی مشغولند، نگران مردمی باشید که سالهاست از این بیماری سرطانی در نظام سلامت رنج می برند.

تعرفه‌های سلامت باید ۳۰ درصد افزایش یابد

رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور معتقد است تعرفه‌های سلامت در سال 91 چنانچه با رشدی کمتری از 30 درصد مواجه شوند، نظام سلامت را دچار مشکل خواهد کرد.

بیانیه شماره یک «تریبون عوام»

تعدادی از افرادی که در رابطه با بی‌عدالتی‌ها و ظلم‌های صورت گرفته در نظام سلامت کشور فعالیت می‌کنند، در قالب طنز اقدام به بیان مشکلات موجود در این عرصه نموده‌اند. «تریبون عوام» نامی است که این افراد برای خود برگزیده‌اند و با انتشار بیانیه‌ای موجودیت آن‌را اعلام نموده‌اند.