مکان ویژه اجرای تعزیه دایر می‌شود

دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی یادآور شد که در صورت وجود شرایط مناسب برای اجرای این رویداد تئاتری، خیمه‌گاه یا مکان ویژه اجرای تعزیه در این دوره دایر می‌شود.

اظهارات عجیب خاتمی درباره‌ی فیلم «رستاخیز»

صحنه‌ها بسیار خوب درآمده بود و من که در این 60 سال همیشه تعزیه‌خوانی دیده‌ام و بسیار با این گفته‌ها و روایت‌ها مانوس هستم فکر می‌کنم آنچه بیان شد انطباق بسیاری با اصل ماجرا داشت و زحمت زیادی برای همه چیز کشیده شده بود. فکر می‌کنم بهتر از این نمی‌شد، فیلم دیگری ساخت.

فیلم: کاروان نمادین اسرای کربلا در تهران

كاروان نمادین اسرا كه متشكل از 70 تعزیه خوان در نقش اسرا و اشقیاء، 10 نفر شتر، 4 راس اسب، بیرق ها و پرچم های هر دو گروه اسرا و اشقیاء و آلات موسیقی ویژه تعزیه هستند دیروز مسیر میدان انقلاب تا حوزه هنری را در میان اشک‌ها مردم پیمود.

گلستانی‌ها، در مرکز گرگان، کربلایی می‌شوند

به گزارش تریبون مستضعفین در مرکز شهر گرگان خیمه‌ای برپا شده که دل را به سرزمین نینوا و آن دشت پربلا پیوند می‌زند، کافی است، نیت کنی و داخل شوی. هر که باشی و از هرکجا که آمده باشی بی‌درنگ با ورود به خیمه، ذکر «یاحسین» بر لبانت می‌نشیند و تو را می‌ه‌مان سایبانی می‌کند […]

گزارش تصویری: برگزاری تعزیه در قطیف عربستان

منطقه قطیف در شرق عربستان از مناطق شیعه نشین این کشور است که هر ساله در ماه محرم مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) با وجود فشار‌های دولت آل سعود با حضور پر شور مردم برگزار می‌شود.

اهالی روستا تعزیه را از خودشان می‌دانند

موضوع تعزیه بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در همان سال انتخاب می‌شود. همان‌گونه که رهبری فرمودند اگر هنر در خدمت مذهب نباشد ملعبه‌ای بیش نیست. ما به این نتیجه رسیدم که موضوع را باید هر سال براساس فرمایشات ایشان انتخاب کنیم. موضوع تربیتی و نقش زن در خانواده به عنوان پیشانی تعزیه قرار گرفت.

گزارش تصویری: بزرگترین تعزیه‌خوانی میدانی کشور

تعزیه خوانی روستای صحرارود با موضوع حضرت قاسم بن الحسن برگزار شد. این مراسم با استقبال بیش از پنجاه هزار نفری مردم فسا و روستاهای اطراف روبه رو بود. مراسم تعزیه خوانی روستای صحراررود بزرگترین تعزیه میدانی کشور است که هر ساله به صورت موضوعی توسط اهالی روستای صحرارود برگزار می شود.

تعزیه هم در حال آپدیت شدن است!

وارد کردن برخی از سبک هایی که مربوط به مداحان است با بهانه به روز کردن تعزیه یکی دیگر از آسیب های این حوزه است. شاه حسینی بیان داشت: به روز کردن تعزیه حذف تحریفات و مستند کردن تعزیه بر اساس تاریخ است تا برای قشر آگاه و روشن فکر قابل درک و باور باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.