موافقان برجام پیروز تعطیلات کنگره هستند

مخالفین برجام چنین می‌پنداشتند که تعطیلات کنگره فرصت خوبی برای فشار به نمایندگان کنگره فراهم خواهد آورد تا نمایندگانی که هنوز تصمیم نگرفته‌اند را وادار به رد برجام کنند اما با اتمام تعطیلات مشخص شد که حامیان توافق هسته‌ای موفقیت بیشتری کسب کرده‌اند.

ضرر 10 هزار میلیاردی صنعت خودرو از تعطیلات

تعداد تعطیلات رسمی در ایران، مدت ها است صدای خیلی ها را درآورده و منتقدان زیادی را به خود می بیند، تعطیلاتی که اگرچه از جهاتی مانند خلوتی خیابان ها، کاهش دود و دم، رفتن به مسافرت و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی، گاهی به مذاق مردم و مسوولان خوش می آید، اما به طور مستقیم بر تولید داخل اثر می گذارد.

تعطیلات نوروزی به مثابه فاجعه ملی

مظهر و نماد پوپولیسم در کشور ما، تعطیلات نوروزی است وهیچ گاه مسئولان مربوطه به خود اجازه نمی دهند تا در جهت منافع دراز مدت این ملت، با آن مقابله کنند زیرا از نارضایتی کوتاه مدت آن بیم دارند.

نمایندگان امسال چند روز تعطیل بودند؟

نمایندگان محترم در سال جاری، ۲۸۷ روز تعطیلی داشته‌اند

فرمان شاه سعودی برای تعطیلات آخر هفته

شاه سعودی در فرمانی تعطیلات هفتگی را از روزهای پنجشنبه و جمعه به روزهای جمعه و شنبه تغییر داد.

دلیلی برای حذف تعطیلات مذهبی وجود ندارد+جدول و نمودار

بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد تعطیلات مذهبی در جمهوری اسلامی ایران بسیار کمتر از متوسط جهانی است.

آیا با استفاده ۲۵ درصدی از «زمان» می‌توان مطالبه رهبری را برآورده کرد؟

تعداد روزهای از هفتم خرداد تا اول مرداد درست ۵۶ روز است و تعداد روزهائی که مجلس جلسه داشته و خواهد داشت درست ۱۴ روز است. بلافاصله در ذهنم خطور کرد که آیا با استفاده از فقط یک چهارم (۲۵%) زمان، می‌توان انتظار داشت که مجلس نهم این مطالبه رهبری عزیز را بر آورده کند؟

طلبه ها و برنامه روزهای تابستان

هوای گرم تابستان بسیاری از مدارس را به تعطیلی می‌کشاند و طلبه‌ها هم ترجیح می‌دهند به شهرهای خود بروند اما برخی از مدارس علمیه در تابستان فعال هستند و آماده هستند تا….

واکنش لاریجانی به پیشنهاد حذف برخی تعطیلات مذهبی توسط مرکز پژوهش‌ها

طرح ساماندهی تعطیلات رسمی در ایران که اعتراض رسانه‌ها و سایت تریبون مستضعفین را به همراه داشت با واکنش رئیس مجلس شورای اسلامی مواجه شد. علی لاریجانی با رد اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر تغییرات در تعطیلات رسمی کشور گفت: هیچ طرحی در این مورد بویژه برای حذف تعطیلی مناسبت‌های مذهبی و روزهای میلاد یا وفیات ائمه اطهار علیهم السلام در دستور کار مجلس قرار ندارد.

مرکز پژوهش‌ها: شهادت امام رضا(ع) و حضرت زهرا(س) تعطیل نباشد!

باقی ماندن تعطیلی ۱۳ فروردین روز سیزده به در و حذف تعطیلات روزهای مذهبی از جمله شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا (س)، امام جعفر صادق(ع) و امام رضا(ع) قابل تأمل و ابهام است که باید منتظر بود و واکنش نمایندگان مجلس را به این طرح پیشنهادی احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس را در آینده نزدیک دید.