تدبیر غلط سیاسیون برای ترویج ادبی باورهای دینی

صابر امامی می گوید نبودن مضامین دینی در بخش قابل توجهی از ادبیات ایران در سال های اخیر ناشی از این است که تفکر دینی و ترویج آن تحت تاثیر اهالی سیاست و بی تدبیری در این ترویج قرار داشته است

طرحی بنیانی برای کادرسازی انقلابی

یکی از مهم ترین راهکارهای مقابله با ناتوی فرهنگی و نیز دینی کردن فضای جامعه، گسترش و نشر ادبیات دینی، آن هم به شکل و سمت و سوی فلسفی و عمیق است، لذا طرح ولایت با توجه به اثراتی که در ادوار گذشته از شروع فعالیتش داشته، نشان داده توان لازم به منظور ظرفیت سازی این کار؛ یعنی دینی کردن فضای جامعه و تربیت نیروهای کارآمد را دارا می باشد.

دکتر شریعتی؛ از تاثیرپذیری تا تاثیرگذاری

دکتر شریعتی با کتاب امت و امامت خود با ترسیم رهبری متعهد انقلابی، که در واقع برای سرنگونی یک نظام استبدادی وابسته به صحنه می‌آید و جامعه را برای ورود به یک دنیای تازه و یک مرحله جدید آماده می‌کند، ‌ نقش عمده‌ای در شناساندن امام (ره) در نزد دانشجویان بر عهده داشت.

تفکر دینی، سه متفکر معاصر و دانشجویان

فعالیتهای دکتر شریعتی و استاد مطهری در دانشگاهها در سالهای قبل از انقلاب نقش بسزایی در ترویج اندیشه های اسلام انقلابی و مقابله با ترویج افکار الحادی و التقاطی داشت. این فعالیتها موجب پیوند دانشگاه با روحانیت انقلابی شد و در پذیرش رهبری حضرت امام خمینی(ره)، با ویژگی هایی که در شخصیت و افکار ایشان وجود داشت، از سوی دانشجویان انقلابی به منصه ظهور رسید.

وحید جلیلی: قره‌باغی مظهر موسیقی برائت از شیطان بزرگ است

آقای قره‌باغی، مظهر «لااله» در موسیقی انقلاب اسلامی است، مظهر موسیقی برائت از مشرکین است، برائت از شیطان بزرگ است و به نظرم این افتخار بزرگی است که نصیب ایشان شده است.

بسط عدالت مهم‌ترين ويژگي تفكر صحيح ديني است

رييس سازمان تبليغات اسلامي، «بسط عدالت» را مهم‌ترين ويژگي تفكر ديني در عرصه اجتماع دانست و گفت: اگر ساختار اجرايي نظام قادر به تحقق عدالت نباشد؛ شعار اصلي انقلاب اسلامي مغفول مي‌ماند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.