تنها ابطال؛ نگاهی دوباره به رايزنی‎های نافرجام انتخاباتی

وقايع چند روز اول پس از رأي‎گيري در انتخابات سال گذشته، چنان سريع و پشت سر هم اتفاق افتاد كه به نظر مي رسد بسياري از زواياي آن به خوبي پرداخت دقيق نشده باشد.

با عقب‌نشینی موسوی از کف خیابان؛ خاتمی رهبری سبزها را برعهده می‌گیرد

به این ترتیب خاتمی که تا به امروز نسبت به رفتار کروبی و موسوی انتقاد داشت، پس از به کرسی نشاندن حرف خود رسماً وارد بازی شد. وی که تا پیش از این از عنوان جنبش سبز و یا صراحتاً تقلب اسم نبرده بود در سالگرد راه پیمائی 25 خرداد در میان جمعی از جوانان اصلاح طلب به بیان مطالبات جنبش سبز پرداخت و پس از ماه ها در نقش رهبری سبزها وارد شد و سخنان ساختار شکنانه به زبان آورد. اگر چه بسیاری از آگاهان سیاسی معتقدند که یکی از نقاط ضعف خاتمی، ترس وی است و بدون شک او با اولین واکنش نظام به سخنانش، عقب نشینی می کند.

نقابی بر صورت ارتجاع جنبشی برای درجا زدن

یکی از این اقتضائات در حوزه فکری جامعه ایران این بود که پس از پایان جنگ، جوانان به شدت علاقمند شدند تا ببینند در غرب چه خبر است. آنها میخواستند غرب را بشناسند. طبیعی است که برای پیشرفت، باید غرب را شناخت همان طور که باید ایران و شرق را هم به درستی شناخت؛ چون اینها هرکدام یک واحد تمدنی هستند. اما این شناخت باید درست صورت گیرد. زندگی روزمره ما پر از غرب است. مصنوعات مختلف غربی زندگی ما را فراگرفته است پس باید به لحاظ اندیشه ای از آنها شناخت عمیقی داشته باشیم. تمام تاریخ روشنفکری در ایران تا زمان حاضر، ترجمه کتابهای حاشیه ای و فرعی و نه متن اصلی بوده است.

دانلود ویژه‌نامه‌های «گذر از فتنه»،«رمز عبور۲،۱و۳»، «پتک جمهوریت»

ویِژه نامه گذر از فتنه با آثار و گفتارهایی از چهره های شاخص سیاسی و رسانه ای جریانات سیاسی کشور به مرور جزئیات و تک تک وقایع انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و حوادث فتنه پس از آن می پردازد. ويژه‌نامه روزنامه جوان «پتك جمهوريت» همزمان با سالگرد دهمين دور انتخابات رياست جمهوري، شنبه 22 خرداد منتشر شد. ویژه نامه رمز عبور3 به حوادث و رویدادهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و حواشی آن می پردازد. ویژه نامه رمز عبور2 در 10 فصل به بررسی برخی برهه‌های حساس تاریخ انقلاب اسلامی و برخی شخصیت‌ها می‌پردازد.

کتاب مطالبات غیر قانونی: بازخوانی وقایع قبل و بعد از انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸

از 22 خرداد تا 22 بهمن بايد تاريخ شود، بايد به يادگار بماند و براي ما درس و براي آيندگان عبرت باشد، بحمدالله كارهاي بسياري در اين زمينه انجام شده و بعد از اين نيز بايد انجام شود؛ در اين ميان كتاب «مطالبات غيرقانوني» اخيرا توسط موسسه فرهنگي قدر ولايت به بازار راه يافته و با موشكافي رخدادهاي قبل و بعد از انتخابات دهم، طرح جالبي از آنچه رخ داد ارائه مي كند.

تقلب گسترده لیدی گاگا علیه جنبش سبز

به گزارش حدسیات ناظران بر این نظر سنجی، به نظر می رسد که لیدی گاگا -که هم اکنون در رده دوم نظر سنجی است و چند پله از داماد لرستان بالاتر است- میان طرفداران خود با توزیع سهام عدالت و سیب زمینی، اقدام به تطمیع مردم پابرهنه کرده و با توجه به اشاعه گداپروی در دهکده جهانی، سعی در محبوب جلوه دادن خود نسبت به داماد لرستان نموده و این تقلبی بیش نیست.

برای شهدای مظلوم …

از پرستارها شنیدم که می‌گفتند فردی را آورده بودند که چنان سرش شکافته بود که مغز سرش نمایان شده بود. خانم‌های پرستار از ترس رهایش کرده بودند. رضا تعریف کرد که بعضی پزشکان بیمارستان از مداوای ما خودداری می‌کردند. تعریف می‌کند که در میدان صنعت (شهرک غرب) چگونه با مرگ دست و پنجه نرم کرده است و … تعریف می‌کند از آن صحنه که فرمانده‌اش را با ماشین زیر گرفته‌اند…

هیچ مجموعه‌ی عاقلی به فکر براندازی جمهوری اسلامی نمی‌افتد

نمی‎دانم از کجا برای آقای موسوی مسجل شد که ایشان پیروز هستند و با کدام قرینه‎ای فکر می‎کردند اگر پیروز نشوند تقلب شده است. موسوی دچار توهم پیروزی در انتخابات شد… آقای سروش و مهاجرانی و کدیور و گنجی و بازرگان به‎عنوان سیاست‎مدارانی که به پیچیدگی‎های کار تشکیلاتی و سیاست‎ورزی آشنا باشند، شناخته شده نیستند. همان‎طور که می‎بینید، خود این افراد هم چندان هم‎موضع نیستند و بلافاصله انشعاب کردند…

همه چیز از 68 شروع شد

ما در ادبیات شیعی خودمان انحراف تاریخی را از سقیفه می دانیم…من دقیقا نقطه اطلاق و عطف تاریخی را از سال 68 به بعد می دانم. البته این مساله در فرایند تاریخی 20 ساله خودش را روز به روز بیشتر نشان داد… اساسا بر مبنای عقلی و عقل سیاسی تقلب امکانپذیر نیست … رگزار کننده انتخابات نیم میلیون نفر انسان هستند که بر سر هر صندوق یک تعداد معتمد نشسته و این معتمدین رای مردم را اخذ می کنند…

ماجرای «داماد کرکوک» در عراق جدی شد!

ایاد علاوی رئیس ائتلاف العراقیه در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی الشرقیه، ساعتی قبل و در حالی که شمارش آرا همچنان ادامه دارد، اعلام کرد که حزب وی پیروز انتخابات عراق است. وی به دولت مالکی هشدار داد در صورتی که حزب وی به عنوان پیروز انتخابات اعلام نشود، این مسئله را به منزله “تقلب” در انتخابات می‌داند. در همین راستا الشرقیه در ویژه برنامه‌ای انتخاباتی به صورت تلویحی از آشوب‌های پس از اعلام نتایج انتخابات، از سوی هواداران این حزب خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.