مداحی‌های سرخ پوستی، مولود منبر‌های کنفوسیوسی است

معنای تقوا ترسیدن از خداست، اما شاخص و گواه آن نترسیدن از غیر خداست. خیلی‌ها هستند که به قول خودشان تقوا دارند اما در عمل به جای خدا از دیگران پیروی می‌کنند. اگر ما جامعه را از تحریم و تهدید بترسانیم، به بی‌تقوایی دامن زده‌ایم.

اتّقوا من مواضع التّهم، آقای رئیس‌جمهور

شاید بتوان یکی از اشتراکات واقعی دولت یازدهم با دولت دهم را تعدد اظهارات جنجال برانگیز و پرحاشیه‌ی دولتمردان آن دانست؛ هرچند رئیس دولت یازدهم در همین نیمه‌ی اول دوران ریاست‌جمهوریش به تنهایی گوی سبقت را از تمامی دولتمردان سابق ربوده و تاکنون ده‌ها جمله‌ و اظهارنظر شاذ و جنجال‌آفرین بر زبان رانده است!

مردم کسی را برگزینند که زمینه ساز عزت کشور باشد

حنجره‌هاى بى‌تقوائى هم در داخل وجود دارد. در داخل، متأسفانه زبانهاى بى‌تقوا، قلمهاى بى‌تقوا و حنجره‌هاى بى‌تقوائى هستند كه همان حرفهاى دشمن را كه به قصد نوميد كردن و افسرده كردن مردم گفته ميشود، تكرار ميكنند؛ آحاد مردم به اينها نبايد اعتنائى كنند. فرداى اين ملت، فرداى روشنى است. فرداى اين انقلاب، فرداى عزتمدارانه‌اى است. فرداى اين كشور و اين ملت، فردائى است كه ان‌شاءاللّه به توفيق الهى براى همه الگو خواهد شد.

تقوای جمعی و قبیله گرایی سیاسی

ما اغلب برای بُعد جمعی تقوا ارزش چندانی قائل نمی شویم و آماده ی ورود به عرصه ی اجتماع بر مدار تقوا نیستیم. در نتیجه وقتی عرصه های امتحان پیش می آید، کسانی که در خلوت ها یا در میدان های کوچک خودسازی نکرده اند و تازه عیب های نفس شان برملا می شود. در حالی که دیگر فرصت چندانی برای خودسازی ندارند.

ثبت نام كانديداهايي كه توان اجرايي ندارند مصداق بي‌تقوايي است

رئيس جمهور شدن قواي جسمي و آرامش روحي لازم دارد و كانديداهايي كه توان اجرايي ندارند و در اين انتخابات ثبت نام كنند، مرتكب بي‌تقوايي مي‌شوند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.