پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

تذکرات ضروری برای راهپیمایان اربعین

برای اینکه این سفر و بخصوص این راهپیمایی سه چهار روزه پربارتر و مفیدتر و پر نشاطتر باشد،‌ شنیدن و به کار بستن برخی تذکرات و یادآوری ها به این دسته از مسافران حرم ضروری است.

عامل جنگ روانی داعش نشویم

سردار مجاهدمان قاسم سلیمانی آنقدر کارنامه درخشان و پر افتخاری دارد که نیاز به بازگویی و تکرار آن نیست؛ اما در این روزها برخی نقل قولهای تخیلی و برخی خبرهای ساختگی و برخی انتظار آفرینی‌های بدون ضابطه در باره این مرد بزرگ جنگ و جهاد، باعث شده است که موجب مضحکه و مسخره خیلی‌‎ها شویم.

تجلیل حاج آقا مجتبی تهرانی از جلال آل احمد

اخلاق حاج آقا این بود که در درس های اخلاق و مجالس عمومی (خصوصی را خبر ندارم)، بسیار بسیار به ندرت اسم خاص به کار می ‌برد مگر استاد بزرگش امام خمینی را. شاید در کل این سال ها من سه یا چهار بار اسم خاص از زبان ایشان شنیدم: شهید مطهری، شهید مدنی، شهید صیادشیرازی و آن شب: جلال آل احمد.

به دکتر روحانی هدیه بدهیم

مردم به خصوص جوانان و دانشجویان و طلاب انقلابی باید خود را برای دور تازه ای از انتقادهای دستگیرانه و یاری دهنده آماده کنند تا دولت جدید در کوره راه سخت تحرکات خود، چه در عرصه داخلی و چه خارجی، چه سیاسی و چه اقتصادی و علمی و فرهنگی، اشکالات و عیوبش را بشناسد و البته راه های برون رفت از آنها را هم بداند.

چرا دکتر قالیباف؟

وقتی جلیلی و آن دو نفر دیگر با فاصله در رده های بعد همه نظرسنجیها هستند، با رأی ندادن به قالیباف جا را برای نا اهلان و نامحرمانی که امام ما را از سپردن کشور به آنها باز داشته بود باز کرده ایم و بعدها نباید هیچ کس دیگری را بجز خودمان سرزنش کنیم که چرا چنین شد و چرا رهبر تنها ماند.

چند نکته درباره مقررات جدید مربوط به خبرگزاری‌ها

همواره رسانه‌ها با افشای منابع خود مخالف بوده اند؛ چرا که رانت خبری مهمترین مزیت بسیاری از رسانه‌هاست و یا در بسیاری از موارد اعلام نام منبع خبر یا طریقه وصول آن، باعث می‌شود تا حقوق یا منافع یا حتی جان ِ منبع خبر به خطر افتد. از همین رو این موضوع در قریب به اتفاق موارد پذیرفته است که منبع خبر در مواردی که صاحبان رسانه صلاح می‌دانند مخفی بماند. اما آنچه در ماده 38 آمده است، مسیری خلاف آن را طی می‌کند.

دژاکام: هیچ‌جای دنیا ذکر منبع در خبرگزاری‌ها اجباری نیست

یک کارشناس رسانه درباره مقررات جدیدی که در آئین‌نامه مصوب دولت برای خبرگزاری‌ها وضع شده است، گفت: هیچ جای دنیا رسم بر این نیست که خبرگزاری‌ها حتماً منبع خبر را ذکر کنند، رسانه نباید زیر بار این مصوبه غلط بروند.

نامه سرگشاده به رهبرانقلاب در مورد 9دی

جناب آقای خامنه ای! راستش من آنقدرها ساده لوح نیستم که فکر کنم ماجراهای سال 88 و آنها که پشت سر آن و عوامل پیدا و پنهان آن و صحنه گردان و آتش بیار معرکه بودند، فقط با شخصی به نام «محمود احمدی نژاد» و رأی تاریخی و بالایی که به نام او ثبت شد مشکل داشته اند.

موج وبلاگی همراهان نه دی

موج وبلاگی همراهان نه دی با پستی در وبلاگ آب و آتش، آغاز شد. تقی دژاکام صاحب این وبلاگ تاسی به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز دوشنبه این هفته در مورد نه دی 88 را دلیل این موج عنوان کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.