خطر وبگردی با نرم افزارهای پیام رسان

برخی مجرمان اینترنتی در پوشش اپلیکیشن های بازی و برنامه های جذاب، قربانیان خود را تحریک به دانلود بدافزارها یا ویروس می کنند؛ این مجرمان پس از ورود به تلفن همراه، اقدام به هک نرم افزارهای پیام رسان و عکسهای شخصی قربانی می کنند.

اطلاعات خصوصی در تلفن ذخیره نکنید

پلیس فضای تبادل اطلاعات نسبت به ذخیره کردن اطلاعات خصوصی افراد در گوشی های تلفن هوشمند هشدا داد.

مسئولین دولت از عدم امکان نظارت بر ارتباطات رمز شده بی‌خبرند

چند سالی است که استفاده از شبکه‌های اجتماعی در کشور ما رونق گرفته، بدون آن‌که جایگاه حقوقی این شبکه‌ها روشن باشد و حقوق مردم در آن‌ها به رسمیت شمرده شود. شرکت‌های خارجی در فضای ارتباطی ایران جولان می‌دهند و از واتس اپ آمریکائی گرفته تا وایبر اسرائیلی و تلگرام آلمانی-انگلیسی با خدمات رایگان خود چندین میلیون ایرانی را مشتری خود کرده‌اند و هر روزه پیام‌رسانی در عرصه کشور ایران را با انتقال این پیام‌ها به خارج کشور، ذخیره و بررسی آن‌ها و بازگشت دوباره آن‌ها به کشور به انجام می‌رسانند.

جاسوسی خودخواسته از مسئولان عالی رتبه

در سال های اخیر با رشد روزافزون تولید کالاها، مصرف گرایی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

شوک مخابرات به شرکت کنندگان در مسابقات تلویزیونی

اعلام شماره های تجاری ۹۰۹ به مخاطبان برنامه های تلویزیونی با عنوان شماره تماس با برنامه در صدا و سیمای جمهوری اسلامی رواج پیدا کرده است که از جمله آنها می‌توان به برنامه‌های پر مخاطب کودک و خردسال شبکه های سیما اشاره کرد. این در حالی است که شماره هایی که با ۹۰۹ آغاز می‌شوند به عنوان شماره های هوشمند در شبکه ملی مخابرات شناخته می‌شوند و تماس با آنها هزینه‌های بالایی برای مشترکان در پی خواهد داشت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.