درخواستی برای تجدید نظر در موسیقی امروز

مواجهه تمدن اسلامی با فرهنگ تکنولوژیک غرب منجر به تغییرات بسیاری در آثار هنری این سالها شده است. موسیقی به دلیل وابستگی به ابزار و اسباب هنری از جمله نزدیک ترین قالب ها به مظاهر تکنولوژیک می باشد. از آنجا که تکنولوژی عامل پیش برنده فرهنگ غرب است، ملت ها در استفاده از این مظاهر نو به نو دچار یک انفعال خسارت بار می شوند.

عدالت، معنویت و مقاومت نتیجه پیشرفت درون‌زا

پیشرفت درون‌زا که خط فکری حضرت امام و رهبر بزرگوار انقلاب است، به معنای انزوای جهانی نیست، ما با کسی دعوا نداریم و به توصیه قرآن با همه رابطه دوستانه داریم تا حدی که از موضع برابر باشد نه «ارباب ـ رعیتی»، تجارت جهانی را قبول داریم ولی نه اینکه در دل یک کمپانی صهیونیستی باشیم. پیشرفت درون‌زا توأم با استقلال و عزت است. می‌شود؛ ممکن است؛ محال نیست. هزینه می‌خواهد اما تقدیر ما را تغییر خواهد داد و ملت ما را از یک ملت درجه 3 و 4 تبدیل خواهد کرد به یک ملت درجه یک و این خودش شروع یک تمدن اسلامی جدید است.

نسل جدید باید برای تشکیل تمدن نوین اسلامی آماده شود

همین ایستادگی، موجب شیفتگی ملت های دنیا بسوی ملت ایران شده است و حتی بسیاری از دولت هایی هم که جسارت ایستادگی در مقابل قدرت های زورگو را ندارند، از ایستادگی نظام جمهوری اسلامی خرسند هستند و آن را تمجید می کنند.

چرا تمدن ایرانی زمینه‌ساز ظهور شده است؟

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم، ضمن تمجید از نگاه ویژه شیعیان به تاریخ فلسفه گفت: ایران بعد از قبول اسلام در واقع با توبه و تغییر نماد، لایق زمینه‌سازی ظهور شده چرا که امدادهای الهی را در راستای خیر به کار گرفته است.

شهر اسلامی شادی انسانی می‌خواهد نه شادی غفلت +صوت

در ذات فرد مومن و خانواده باایمان و همچنین جامعه دینی، استرس و خشونت هیچ جایی ندارند و همواره آرامش بر آنان حاکم است؛ آرامش و تنش‌زدایی نیز یکی دیگر از شاخصه‌های شهر اسلامی بشمار می رود.

«الگوی اسلامی – ايرانی» مختصات و الزامات

نظریه پردازی برای دولت اسلامی، تبیین تفاوت‏های جهان‏بینی اسلام و غرب و لزوم بازتعریف الگوی توسعه اسلامی و تشریح شاخصه‌های الگوی غربی پیشرفت و تناقضات آن با اسلام و… از اهم مواردی است که رهبر معظم انقلاب به عنوان سكاندار الگوي اسلامي – ايراني پيشرفت در دیدارها به بسط و شرح آنها پرداخته اند.

اسلام و غرب جديد

اگر تمدن غرب به دليل آن‌ كه در محوري‌ترين شعارهايش شكست‎خورده و اگر انقلاب اسلامي (الگوي تمدن اسلامي) در محوري‌ترين شعارهايش رو به رشد و نمو دارد، بي‌ترديد بايد گفت كه آينده از آن ما ـ و نه غرب ـ است و از هم‌ اينك بايد مقدمات گذار از آن را مهيا كرد