در كجاي تاريخ ايستاده‌ايم؟

اين اتفاقي بود كه در غرب عالم رخ داده است. اما شرق عالم وضعيت خاص خودش را داشته. با بيداري تفكر ديني كه از ايمان به غيب عالم و آموزه هاي وحياني سرچشمه ميگيرد، ايمان هاي فردي در يك جنبش مذهبي به ايمان جمعي نظام مند بسط پيدا مي كند و در مصداق جمهوري اسلامي تبلور مي يابد. مدلي كه قابليت تعميم به مصاديق ديگري را بخصوص در بستر بيداري اسلامي بوجود آمده داراست گر چه مشكل است.

غرب توهین و تروریسم صادر می کند

تمدن غرب سالهاست که حرفی برای گفتن و ارزشی برای صادر کردن ندارد و مجموعه صادرات فرهنگی اش را مصرف زدگی و سرمایه سالاری و غفلت زایی و فساد و فحشاء و توهین به ارزشهای ادیان آسمانی و الهی و در یک کلمه نیهلیسم و پوچ گرایی تشکیل می دهد.

وظیفه امروز ما مرزبندی صحیح و صریح با دشمن است/ بنده نگران مسئله فرهنگ هستم

واقعاً همه باید قدر جوانان مؤمن و انقلابی را بدانند زیرا همین جوانان هستند كه در روز خطر، سینه سپر می كنند. رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به كثرت جوانان مؤمن و انقلابی در عرصه فرهنگ و دیگر عرصه ها، تأكید كردند: كسانیكه به این جوانان با بدبینی نگاه می كنند و تلاش دارند آنها را منزوی كنند، به انقلاب و كشور خدمت نمی كنند.

نقدی: در ۵ جبهه با آمریکا در حال جنگیم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین حضور آمریکا را در تمامی صحنه‌ها جدی عنوان کرد و گفت: ما با آمریکا در جبهه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، علمی و فناوری در جنگ هستیم.

جریان‌شناسی غرب‌شناسی‌های ایرانی

جریان فردید معتقد به ناسازگاری دین و علوم جدید است. مهم‌ترین استراتژی این جریان شناساندن مبانی فلسفی تمدن غرب و شناخت عمیق آن است. این جریان با طرح اولویت غرب‌شناسی، و فروکاست همهٔ تعارضات در کشور و دنیا به مدرنیته، تلاش می‌کند ضمن تقلیل همهٔ ساحات تقابل اسلام و استکبار جهانی به بحثی فلسفی تمام مشکلات وچالش‌ها را به استفاده ازدستاوردهای بشری احاله دهد، بعضی شاخه‌هایش حتی تکنولوژی را شیطانی نامیده و ازضرورت کنار گذاری آن سخن می‌گویند.

نظام سرمایه‌داری در حصار گفتمان انقلاب اسلامی

امروزه انقلاب ارتباطات مرزهای کنونی را درنوردیده و دولت‌های مدرن بر اساس جغرافیای جهانی شکل گرفته و هویت خاصی در جغرافیای مدرن ایجاد شده است و طبعا در این جغرافیای جهانی لازم است الگوهای توسعه دارای نگاه جهانی باشند.

بحران‌های اجتماعی غرب؛ تفریقِ جمع

در سطح بنایی، علیرغم تصورات معمول٬ جامعه مدنی نه تنها نمی‌تواند مشاركت سیاسی بیافریند، بلكه باعث تقلیل آن هم می‌شود! تحزّب به شكل رایج در جوامع غربی كه عبارت باشد از شكل‌گیری باندهای قدرت و ثروت، باعث فاصله گرفتن توده‌ها می‌شود. چرا كه نگاه توده‌ به احزاب نه به مثابه كانال‌هایی برای طرح مطالبات و یا دریافت اندیشه و نگاه اجتماعی، بل به عنوان مراكز فساد است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.