واکنش فعالان مجازی به لمپن‌های امیرکبیر

بسیاری از حامیان دولت و اصلاح طلبان ترجیح دادند با سکوت کامل در قبال این ماجرا، نسبت به رفتارهای سخیف و عجیب و غریب همفکرانشان در دانشگاه امیرکبیر سخنی نگویند و در این میان تعداد معدودی نیز که نسبت به این مراسم واکنش نشان دادند، بدون هیچ اشاره ای به افتضاح لمپن ها، تنها به برخی شعارهای حامیان دولت اشاره کرده و این مساله را نشانه زنده بودن دانشگاه! دانستند، بدون آنکه توضیح دهند اگر هوچی گری به معنای زنده بودن دانشگاه هاست، پس اساسا هدف دانشجو و دانشگاه چیست؟

داستان کوتاه: «کابوس تاریخ»

دو روزی بود که برفی حسابی می آمد و معلوم بود که معلم دیر می رسد. آن گوشه کلاس علی کتابش را باز کرده بود. بچه ها دور نقشه ایران قجری حلقه زده بودند و خیره خیره به سرزمین های برباد رفته کشور نگاه می کردند. و هر از چندی آهی و حسرتی بلند می شد و ناله و نفرینی به آسمان می رفت

عکس: نیروهای بسیج در حال امدادرسانی

به گفته سردار مهدی کاظمی پور، معاون عملیات و دبیر قرارگاه امداد و نجات سپاه قدس گیلان، حدود ۲۰ هزار نیروی بسیجی در گیلان مشغول به امدادرسانی هستند.

پیام ۲۴ خرداد خفه کردن منتقدین است؟

اوضاع عوض شده است و ماهیت دولت تغییر کرده، اما در طرف رسانه هم اوضاع عوض شده است. عادتی که رسانه‌ها در نقد آزاد و آسان پیدا کرده‌اند به زودی بلای جان دولت خواهد شد و اگر اعتدال گرایان بخواهند مقاومت کنند و نرمش نشان ندهند اعتراض‌ها چنان سخت خواهد شد که کمر دولت را خواهد شکست.

کفن‌پوش‌ها و کفش‌پران‌ها

دور نیست که جریان سبز(امریکنوفیل) به جای “کفن‌پوش” به‌گوید: تروریست. این عبارتی است که امریکایی‌ها برای توصیف نیروهای بی‌تعریفی که با آن‌ها می‌جنگند استعمال می‌کنند، و سبزها در مصر و اسرائیل و ایران طبیعتاً هم‌آن را می‌گویند. واقعیت آن است که طی سه دهه‌ی گذشته سبزهای لیبرالیست در درک جریان حزب‌الله توفیق چندانی نه‌داشته‌اند و نتیجه‌ی به‌تری از سرخ‌های مارکسیست نه‌گرفته‌اند که ما را “فالانژ” می‌خواندند.

توپخانه تدبیر و امید علیه صدای منتقد

برخی تحلیل‌گران سیاسی با اشاره به ترکیب امنیتی دولت تدبیر و امید و با اشاره به سال‌های سازندگی بر این اعتقادند که برای کنترل فضای سیاسی تقسیم کاری صورت گرفته است تا صدای منتقدین دولت به جایی نرسد. خط رسانه‌ای استفاده از برچسب‌هایی نظیر افراطی، تندرو، همنوایی با رژیم صهیونیستی و… برای وادار کردن منتقدین به سکوت توسط این افراد، تدبیر شده است. تیتر‌های هماهنگ روزنامه‌های زنجیره‌ای بیانگر این مساله می‌باشد.