«جم تی وی» به دنبال سبک زندگی غیر اسلامی

جم‌تی‌وی (GEM TV) یکی از مهم‌ترین شبکه‌های ماهواره‌ای است که سریال‌های دنباله‌دار تلویزیونی ترکیه را روی آنتن می‌برد. این شبکه تا چند سال قبل صرفا موسیقی پخش می‌کرد، به تدریج گسترش یافت و در کنار کانال موسیقی‌، شبکه‌هایی هم برای پخش سریال‌های نمایشی‌، ورزش‌، فیلم سینمایی، کودک‌، مستند‌، آموزشی و… راه‌اندازی کرد.

وقتی مک‌دونالد فرهنگ چینی‌ها را هم دگرگون می‌کند

در این میان، بازخوانی ابعادی از تجربه آمریکایی­‌سازی فرهنگ چین پس از رشد و شکوفایی اقتصادی آن قابل توجه است. برای پیشبرد «نفوذ فرهنگی» ابتدا باید «حضور آمریکایی» داشت و این حضور در وهله نخست از طریق کالاها، تولیدات فرهنگی و خدمات امکان­پذیر خواهد شد.

تلاش برای جذب جوانان اثرگذار برنامه‌ سیاسی و فرهنگی دشمن است

لشکر فرهنگی دشمن و لشکر سیاسی دشمن با همه‌ی ابزارهایی که برایشان ممکن بوده، حمله کرده‌اند به ما برای سست کردن اعتقادات دینی ما، سست کردن اعتقادات سیاسی ما، تقویت نارضایی‌ها در داخل کشور، جذب جوانها بخصوص جوانهای فعّال و اثرگذار در سطوح مختلف برای مقاصد خودشان؛

برای مقابله با سبک‌زندگی غربی نیازمند کار تئوریک هستیم

زرشناس با اشاره به بحث غربزدگی در دنیای مدرن به ویژه از سوی کشورهای جهان سوم و درحال توسعه گفت: سردرگمی برای ما نتیجه‌ای مقابل غرب زدگی فراهم نمی‌کند باید بتوانیم تفکر کنیم و راه صحیح در پیش بگیریم یک بار غفلت ما را دچار چالش‌های بسیاری کرده و بنابراین از این پس باید آگاه باشیم و منظومه فکری خوبی طراحی کنیم.

تهاجم فرهنگی خطرناکی با تزریق مالی وسیع در حال وقوع است

یکی از مسئولین دولت کارگزاران آن زمان می‌گفت به حق پنج تن که ما روزی مالزی شویم این یعنی رؤیای آنها این است، این جریان وقتی پر و بال و میدان تحرک پیدا می‌کنند با سیاست‌های فرهنگی‌ خود برای خط همسو با نظام جهانی بستر حرکت ایجاد می‌کند و وقتی ساخت اقتصادی را عوض می‌کند این پیام را به نظام جهانی می‌دهد که زمینه آماده است تا یک جریان اصلاح طلب داخل کشور پدید آید پررنگ‌تر از آن چیزی که شوروی 1977 و چین 1972 بود.

ابلاغ ۱۰ وظیفه و مأموریت شورای عالی فضای مجازی

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این حکم، با اشاره به اهمیت شورای عالی فضای مجازی در «مواجهه هوشمندانه و مقتدرانه با تحولات این عرصه»، و همچنین وظیفه اصلی این تشکیلات یعنی «سیاستگذاری، مدیریت کلان و برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های لازم و به‌هنگام و نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در فضای مجازی»، 10 محور مهم وظایف و مأموریتهای شورای عالی فضای مجازی را ابلاغ کردند.

بزرگداشت حلقه کیان و سروش در جماران

جریان روشنفکری تجلی یافته در طیفی که به تعبیر شما به حلقه کیان شهرت‌ یافتند، در یک بزنگاه تاریخی به یک نیاز ملموس پاسخ دادند، که آن خوانش مدرن از دین و تنظیم مناسبات قدرت با آموزه‌های اسلامی بود.

درخواستی برای تجدید نظر در موسیقی امروز

مواجهه تمدن اسلامی با فرهنگ تکنولوژیک غرب منجر به تغییرات بسیاری در آثار هنری این سالها شده است. موسیقی به دلیل وابستگی به ابزار و اسباب هنری از جمله نزدیک ترین قالب ها به مظاهر تکنولوژیک می باشد. از آنجا که تکنولوژی عامل پیش برنده فرهنگ غرب است، ملت ها در استفاده از این مظاهر نو به نو دچار یک انفعال خسارت بار می شوند.

امر به معروف خنثی کننده تهاجم فرهنگی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: امر به معروف و نهی از منکر از ضروريات جامعه اسلامی و خنثی کننده تهاجم فرهنگی است و باید احیا شود.

لیا رامین، اینستاگرام و لایف‌استایل سلبریتی‌ها

اینستاگرام به واسطه عکس‌محور بودنش بر خلاف بسیاری از شبکه های اجتماعی نظیر فیس‌بوک و توئیتر که به اسم هنرمندان و سیاستمداران ایجاد می‌شود و بعد ارتباطش با آن‌ها تکذیب می شود به نوعی مورد اعتمادترین شبکه اجتماعی است که میان مردم و چهره‌ها ارتباط برقرار می‌کند حتا اگر این ارتباط به مسابقه تعداد فالوور و لایک میان مشاهیر تبدیل شده باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.