اتّقوا من مواضع التّهم، آقای رئیس‌جمهور

شاید بتوان یکی از اشتراکات واقعی دولت یازدهم با دولت دهم را تعدد اظهارات جنجال برانگیز و پرحاشیه‌ی دولتمردان آن دانست؛ هرچند رئیس دولت یازدهم در همین نیمه‌ی اول دوران ریاست‌جمهوریش به تنهایی گوی سبقت را از تمامی دولتمردان سابق ربوده و تاکنون ده‌ها جمله‌ و اظهارنظر شاذ و جنجال‌آفرین بر زبان رانده است!

هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی؛ مطبوعات چارچوب‌ها را رعایت کنند

خیزش‌هایی در برخی مطبوعات وجود دارد و خطراتی را می‌بینم، الان سربسته می‌گویم که چارچوب‌ها را رعایت کنند و اگر اصلاح نشوند، بصورت علنی بیان خواهم کرد.

تهمت‌پراکنی‌های مختاباد چه مستندی دارد؟

ای کاش مختاباد حداقل صراحتاً مشخص می کرد، ضمیر مخاطب این اتهامات کدام مداح یا مداحان است تا هم زمینه پاسخگویی توسط این مداحان فراهم می شد و هم کل مداحان با چنین اتهام زنی با یک چوب، رانده نمی‌شدند. شاید بد نباشد در چنین مقاطعی که عصبانیت بر انسان غلبه می‌کند، کظم غیظ کرد و پاسخ داد تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد و عده ای دیگر مورد ظلم قرار نگیرند.

ایران نباید از شکایت از «آرگو» عقب‌نشینی کند

دو هفته دیگر «بی‌بی سی ورلد» در لندن از من دعوت کرده و اگر خبرنگاران بی‌بی سی از من بپرسند که در مسیر شکایت از «آرگو» در در کجای پرونده هستیم و اگر بگویم که وزارت فرهنگ و وزیر فرهنگ دولت جدید نمی‌خواهد این پرونده را ادامه دهیم خبر بدی خواهد بود و این تاثیر رسانه‌ای منفی خواهد داشت.

آیا شهید چمران از مؤسس انجمن حجتیه تقدیر کرده است؟

جناب آقای دکتر نادر فضلی که از 15 سالگی عضو انجمن بوده، سی سال نیز سابقه ی تدریس در علوی داشته، هم اکنون نیز از اساتید و فعاّلین انجمن حجّتیّه است و همچنین از نزدیک با شهید ابراهیمی مجد و خانواده اش آشنایی داشته و دارد، چگونه ممکن است که از ماجرای این وصیت نامه بی‌اطلاع باشد!؟… پس چگونه به خود اجازه می دهد که این ادعا را مطرح نموده و به شهید چمران تهمت تمجید از آقای حلبی بزند!

دیدار با رهبری و فتح بابی که باید رخ دهد

اتفاقی که با آن در دیدار ها مواجه هستیم مجموعه ای از مطالبات روی زمین مانده گاها متعلق به ده سال ‍پیش است با ادبیاتی اینچنینی که مثلا «صدبار گفتم آزاداندیشی چرا نشد» و بعد هم اصلا معلوم نمی شود بالاخره مقصر کی بوده و کجاست و بعد از این آیا آن کارمی شود یا دوباره نه؟ در رابطه با مفاسد اقتصادی و پیام هشت ماده ای و بسیاری دیگر از این قبیل نیز همچنین!

رهبر انقلاب: آرمان‌گرائى را با پرخاشگرى اشتباه نكنيم

بنابراين آرمان‌گرائى به‌هيچ‌وجه به معناى در همه‌ى زمينه‌ها پرخاشگرى كردن، برخى از واقعيات لازم و مصلحتهاى لازم را نديده گرفتن، نيست. مصلحت هم شده يك اسم منفور؛ آقا مصلحت‌گرائى ميكنند! خب، اصلاً بايد ملاحظه‌ى مصلحت بشود. هيچ وقت نبايد گفت كه آقا حقيقت با مصلحت هميشه منافات دارد؛ نه، خود حقيقت يكى از مصلحتهاست، خود مصلحت هم يكى از حقايق است.

نادران: مسوولان اگر در مظان اتهام قرار می‌گيرند، بايد فرصت دفاع داشته باشند

الیاس نادران گفت: هر کسی که در مظان اتهام قرار می‌گیرد، به ویژه اگر از مسئولان باشد، باید فرصت دفاع از خودش را داشته باشد.

بیایید فرض کنیم احمدی‌نژاد بنی‌صدر باشد

دیروز شنیده شد که عده‌ای می‌گفتند، این کار کار آقای بنی‌صدر است، نه. درباره‌ی آقای بنی‌صدر ما آن‌قدر اشکال و ایراد وارد و منطقی داریم که محتاج این نیستیم که با این مسأله که هیچ راه اثباتی ندارد، ایشان را متهم کنیم. این را من گناه بنی‌صدر نمی‌دانم. یعنی طبق تشخیص من، تا آن‌جا که من اطلاع دارم، گناه بنی‌صدر نیست.

ولایت‌مداری خوب است ولی نه همیشه

پس از افشای اختلاس بیمه و فساد بزرگ بانکی، که بازتاب فراوانی در سطح کشور و دنیا داشت، چند ماهی ست شاهد برگزاری دادگاه آن هستیم. طبق معمول در جریان دفاعیات متهمین، اسامی افراد مختلفی به میان آمد و بلافاصله پس از پایان دادگاه اغلب سایتها و روزنامه‌های مدعی ولایتمداری با برجسته کردن اسامی و دادن نشانی‌های مشخص به شرح اخبار برگزاری دادگاه می‌پرداختند.