پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

مناظره چالشی زاکانی و پزشکیان درباره گزارش کمیسیون برجام

زاکانی با اشاره به استخراج ۶۵ سوال از مجموع سخنان دو تیم مذاکره کننده قبلی و فعلی گفت: ما این سوالات را برای دولت فرستادیم و از آنجا که احتمال می‌دادیم ممکن است تیم در جلسه دقیق سخن نگوید – مثلا آقای عراقچی می‌گفت ما اصلا برنامه بلندمدت نداریم اما بعدا آقای صالحی که آمد معلوم شد این حرف، حرف نادرستی است – لذا خواستیم به سخنان شفاهی بسنده نکنیم و این سوالات را برای دولت فرستادیم.

مبانی سیاست خارجی دولت تدبیر و راستگویی

کیست که نداند آقای رئیس‌جمهور از زمان مبارزات انتخاباتی تا همین اواخر علی‌الدوام کیفیت و چگونگی چرخ معیشت را به چرخ هسته‌ای پیوند زده‌اند. برای اینکه پیامد این پیوند و گره‌خوردن روشن شود لازم است اضافه کنیم که مراد از این ربط‌دادن این است که برای بهتر چرخیدن چرخ معیشت لازم است تحریم‌ها رفع و لغو شوند، و برای رفع تحریم‌ها لازم است برای کیفیت و چگونگی چرخیدن چرخ هسته‌ای با افرنگیان و در رأس آن با آمریکا وارد مذاکره هسته‌ای شویم.

نقش مجلس در اجازه مشروط اجرای برجام

تصویب طرح «مجوز مشروط اجرای برجام» در عین حال که دغدغه مقام معظم رهبری را مرتفع کرده و همچنین الزام قانونی ایفای نقش مجلس را محقق می‌کند، با تعیین برخی شروط می‌تواند به اجرای درست برجام و در عین حال رفع برخی از نقاط ضعف آن، کمک کند.

آغاز بحث درباره برجام در کنگره آمریکا

نمایندگان کنگره آمریکا پس از پایان تعطیلات یک ماهه، از امروز، سه‌شنبه مباحثات درباره سند پایانی مذاکرات هسته‌ای کشورمان و گروه 1+5 را آغاز می‌کنند.

سخنان رهبری؛ خط قرمز عبور از خط قرمزها

امروز بازی با کلمات شکست خورده است. باید دید تیم هسته‌ای دولت چه راهکاری برای جبران مافات و لحاظ شدن حقیقی خطوط قرمز در برجام می‌تواند بیاندیشد

ورشکسته‌های تجاری به ایران آمدند+نمودار

برخی از دولتمردان، کره جنوبی را به عنوان الگو مثال می زنند، در حالی که باید بدانند که این کشور عملا پسربچه اقتصاد ژاپن است، یعنی زمانی که اقتصاد ژاپن شروع کرد، کره جنوبی نبود …

اوباما برای برجام با ۱۰۰ نماینده گفت‌وگو کرد

نشریه هیل با اشاره به تلاش‌های کاخ سفید برای جلب حمایت لازم از توافق هسته‌ای، نوشت این توافق مهم‌ترین دستاورد سیاست خارجی اوباماست.

برجام باید در مجلس به تصویب برسد

ابراهیم کارخانه با بیان اینکه اگر هر کشوری توافق هسته‌ای را نقض کنند باید به شورای امنیت پاسخگو باشند گفت: برجام مطابق اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی باید به تصویب مجلس برسد.

۳ رای تا «اطاله بررسی» برجام

به گزارش اسوشیتدپرس، «مایکل بنت» سناتور دموکرات از ایالت کلرادو حمایت خود را از توافق اعلام کرد تا تعداد حامیان توافق هسته‌ای در سنای آمریکا به ۳۸ نفر برسد

گزینه نظامی علیه ایران باید حفظ شود

وزیر دفاع سابق آمریکا تصریح کرد که گرچه توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ کامل نیست اما فرصتی را به سوی یک جهان امن‌تر به وجود آورده و آمریکا باید از صمیم قلب از این فرصت بهره گیرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.