پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

تعداد سناتورهای حامی توافق به ۳۳ رسید

«باب کیسی» و «کریس کونز» دو سناتور دموکرات روز سه‌شنبه با اعلام حمایت از توافق، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا را در آستانه حفظ حق وتو برای اجرای توافق هسته‌ای قرار دادند.

دیپلماسی تعاملی یا دیپلماسی امنیتی؟

توافق هسته ای و رفت و آمدهای دیپلماتیک پس از آن نشان می دهد که این توافق می تواند آغازگر مسیری باشد که به افزایش همکاری ها در خاورمیانه کمک می کند. چنین امری نه در سایه فروش تسلیحات، بلکه از راه تعامل و گفت و گوی درون متقابل منطقه یی به دست می آید.

اجماع جمهوریخواهان بر رد توافق هسته‌ای

یک روزنامه آلمانی نوشت که نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مناظره اخیر نشان دادند که با وجود اختلافات، در زمینه مخالفت با جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای با ایران با هم، هم عقیده هستند.

رد توافق هسته‌ای در کنگره به نفع ایران است

در صورتی که کنگره امریکا توافق را رد کند و بر مقابله با ایران اصرار ورزد این ایران نخواهد بود که ضرر می‌کند بلکه آمریکا است که ضرر می‌کند چون ایران امروزه در مجامع بین‌المللی نشان داده که آمادگی دارد با گفتگو همه اختلافات خود با دیگران را حل کند و جامعه جهانی به اجماع در شورای امنیت بر نیات ایران مهر تایید زده است.

منبع آمار جهانگیری باید مشخص شود

نماینده مردم تهران در مجلس، با انتقاد از آمارهای هسته ای معاون اول رییس جمهور، گفت: منبع این آمارها باید مشخص شود؛ البته حق اظهارنظر افراد نیز با آمار و ارقام از بین نمی رود.

زاکانی تکذیبیه صالحی را تکذیب کرد

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آقای صالحی اظهارات خود را در مورد توافق هسته ای در یک جلسه با حضور تعدادی از نمایندگان مطرح کرد که هنگام حضور وی، این نمایندگان را با رئیس سازمان انرژی اتمی رو در رو می‌کنم تا به خاطر بیاورد چه گفته است.

۲ رویکرد درباره بررسی «برجام» در مجلس

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ اظهار داشت:توافق هسته ای یک قرارداد بین المللی محسوب شده و مشمول اصل ۷۷ قانون اساسی است و دولت باید لایحه ای به مجلس ارائه دهد تا مجلس نقش خود را در بررسی توافق هسته‌ای ایفا کند.

مجلس درباره کلیت برجام نظر می دهد

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با بیان اینکه عدم رعایت قطعنامه نقض توافق نیست گفت:اگر مجلس تصمیمی بگیرد و روال قانونی از طریق شورای عالی امنیت طی شود صرفا مربوط می شود به رد یا تایید کلیت توافق

توافق هسته ای؛نقطه عطف روابط ایران و غرب

«نادر انتصار» زمان را برای ارزیابی دقیق از توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ زود خوانده و گفت برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس که لابی گسترده ای علیه توافق کرده بودند به تدریج از آن استقبال خواهند کرد.

تیتر جالب هاآرتض درباره نتانیاهو

یک روزنامه چاپ سرزمین های اشغالی با اشاره به قریب الوقوع بودن توافق هسته ای ایران، با تیتری جالب از نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه های آتی وی در خصوص ایران سوال می کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.