پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

نرخ تورم در خرداد به 26.2 درصد رسید

تورم در ادامه روند کاهشی خود در خرداد ماه سال جاری نیز با کاهش 2.2 درصدی به 26.2 درصد رسید.

این است معجزه دولت راستگویان

دولت راستگویان! ابتدا به کاهش ارزش پول ملی حمله می‌کند و سپس از آن دفاع می‌کنند! این است معجزه دولت راستگویان؟

افشای پشت پرده گرانی‌ها برای نخستین بار

نبض توليد در بسياري از بخشها خوب مي زند، ایران را به یک کارگاه بزرگ صنعتی سازی تبدیل کردیم، بازار ارز تحت فرمان بانک مرکزی قرار نداشت، اعلام پشت پرده گرانی‌ها برای نخستین بار، اولین مصوبه دولت روحانی با انشای بنده شکل گرفت، دولت احمدی نژاد دنبال افزایش نرخ ارز نبود و روایت روزهایی که رابطه غضنفری با احمدی‌نژاد با چالش مواجه شد.

عکس: اعتراض به گرانی‌ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن

یکی از شهروندان ماسالی اعتراض خود را به گرانی‌ها اعلام کرد. در این پلاکارد نوشته شده است: «نارضایتی ما از سوء تدبیر برخی مسئولان در مسائل اقتصادی باعث نمی شود جانمان را فدای ولایت فقیه نکنیم.»

مراقب سارقین دلار باشید

عده‌ای از سارقین، با شناسایی کسانی که دلار و سایر ارز‌ها را در منزل یامحل کار یا در جیب و کیف خود نگهداری می‌کنند، برنامه‌ای برای سرقت ارز طراحی و اجرا کرده‌اند و مبالغی ارز را به سرقت برده‌اند.

احمد توکلی: نباید از اتهام اقتصاد دولتی ترسید

آنچه ما در کتاب ها می خوانیم و یاد می گیریم چیزهایی دیگری هم هست که اقتصاددانان لیبرال کمتر به آن توجه می کنند. مساله این است که هروقت اقتضا کند، کتاب ها را کنار می گذارند و به مصالح اقتضایی عمل می کنند.

مقصران گرانی معرفی شدند

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان پس از مدتها سکوت، با اعلام جزئیاتی از دلایل افزایش قیمت ها و معرفی مقصران گرانی، سهم نظام توزیع در گرانی‌ها را اندک دانست و از آماده باش پنج نهاد اجرایی و انتظامی برای مقابله با گران‌فروشان خبر داد.

سرگردانی میان شادی عروسی و گریه گرانی

قیمت وسائل اولیه زندگی این روزها نسبت به چند ماه گذشته بیش از دو برابر شده است. در این میان مادران و پدرانی که قصد دارند دختران خود را به خانه بخت بفرستند هزینه های کمر شکنی را باید پرداخت کنند

تورم عمومی چگونه مهار می‌شود؟

در این شرایط برای کنترل تورم، تثبیت نرخ ارز از اولویت اول برخوردار است چراکه در صورت افزایش نرخ ارز علاوه ‏بر افزایش نرخ تورم عمومی اقتصاد کشور از منظر حجم یارانه‏های تخصیصی در اقتصاد به وضعیت قبل از هدفمندکردن یارانه‏‌ها وحتی بد‌تر از آن قرار می‌‏گیرد.

چرا بعضی از مسئولین به زخم مردم نمک می‌زنند؟

اگر مردمی که با هزار و یک امید و دلخوشی سر صندوق‌های رأی رفته‌اند تا نماینده‌ای برگزینند و او را وکیل مشکلات خود کرده‌اند، چنین جملاتی به گوششان برسد، فشارهای اقتصادی ممکن است چه بلایی سر آن‌ها بیاورد؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.