گسترش روابط دوجانبه بین چین و ونزوئلا

رسانه ونزوئلایی «تله سور» گزارش داد که رؤسای جمهور چین و ونزوئلا برای گسترش روابط دوجانبه به خصوص در زمینه توسعه اقتصادی ونزوئلا اعلام آمادگی کردند.

لزوم گسترش روابط تجاری ایران و عراق

مشاور معاون اول رئیس‌جمهور در همایش فرصت‌های ویژه اقتصادی و تجاری ایران و عراق، بازار عراق را برای صادرات حائز اهمیت دانست و گفت: بخش خصوصی باید با توجه به امنیت در بخش‌های وسیعی از عراق حضور فعال‌تری داشته باشد.

سیاست‌ما عمل به قانون و عملکردشفاف است

معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت که اصلی ترین سیاست این ستاد پایبندی به قوانین و حاکمیت کامل قانون و عملکرد شفاف است.

نقش بیمه‌های زندگی در تأمین مالی بلندمدت

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به معافیت صنعت بیمه از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در اصلاحیه قانون گفت: نقش بیمه‌های زندگی در تأمین مالی سرمایه‌ گذاری‌های بلند مدت اهمیت زیادی دارد.

ابلاغ خرید ارز صادراتی تجار ایرانی با نرخ آزاد

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: روز گذشته جهانگیری به بانک مرکزی دستور داد که تجار ایرانی در هر کشوری که بانک ایرانی وجود دارد، ارز خود را تحویل دهند و معادل آن را به نرخ ارز آزاد در کشور تحویل بگیرند و این از دیروز ابلاع شده است.

جدول آمار تکان دهنده واردات کشورهاي اسلامي از اسرائيل

«مؤسسه پژوهش هاي توسعه اقتصادي در جهان عرب» براي اثبات ادعاي خود، به آمار رسمي صادر شده توسط مرکز آمار اسرائيل استناد کرده است.

ایجاد فرهنگ؛ پیش‌نیاز تولید ملی

اقتصاددانان و اساتید علم اقتصاد، «توسعه اقتصادی» را همچون «درختی» می دانند که ریشه اش فرهنگ مناسب، غذایش آموزش مناسب و سرمایه، تنه و برگش نظام اقتصادی مناسب و میوه اش برطرف شدن فقر، استقلال ، تامین اقتصادی و اجتماعی مردم است.

تحریم‌های نفتی و بانکی ایران به کجا خواهد انجامید؟

دکتر غلامحسین حسن‌تاش در گفت‌وگو با تریبون مستضعفین گفت: به تناسب این‌که نفت خام بیشتری به عنوان جایگزین نفت ایران وارد بازار دنیا شود -چرا که بازار نفت جهانی و یک‌پارچه است- فشارهای تحریم ایران را بیشتر می‌کنند. مگر این‌که اتّفاقی در دنیا بیافتد و اقتصاد جهانی از این رکود خارج شود و رشد تقاضای نفت شدید شود، در آن صورت شاید مجبور شوند تحریم‌ها را محدودتر کنند.

تهدیدها و فرصت‌های تحریم‌های نفتی در گفت‌وگو با غلامحسین حسن‌تاش

حسن‌تاش با انتقاد از اظهارنظرهای غیرکارشناسی درباره عدم امکان تحریم نفت ایران، آینده‌ی تحریم را به تداوم یا عدم تداوم رکود اقتصادی جهان وابسته می‌داند و آسیب‌پذیری ما را به دلیل اقتصاد تک‌محصولی و توسعه‌نیافته کشورمان می‌داند و با انتقاد از عدم پایبندی دولت‌ها به برنامه‌های توسعه و جلوگیری از ورود بی‌رویه پول نفت به اقتصاد کشور از تجربه‌های ارزشمند دوران جنگ در حوزه نفت می‌گوید.

تولیدملی دروازه‌ای به‌سوی رشد اقتصادی

تراز بازرگانی خارجی کشور بدون احتساب نفت در سال های پیش همواره منفی بوده است اما قیمت بالای نفت در پنج سال اخیر آنرا مثبت نشان داده است. این امر حاکی از کاهش توان تولید ملی ماست…

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.