برگزاری «ششمین همایش وقف و رسانه»

رئیس ستاد ششمین همایش وقف و رسانه با بیان اینکه این همایش ، سه شنبه 25 آذرماه در تالار وحدت برگزار می شود، از حضور ده‌ها چهره تاثیرگذار فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و ورزشی در این همایش خبر داد.

از فرهنگ توسعه تا توسعه فرهنگی

وقتی از توسعه اسلامی ایرانی صحبت می کنیم منظور نه نوسازی و دگرگونی نهادهای اجتماعی است، نه گذار از سنت به تجدد ونه صرف رشد اقتصادی، حتی تعاریف مرتبط با توسعه انسانی نیز رسانندگی کافی برای انتقال این معنا را با خود ندارد. منظور ما از توسعه افزایش برخوداری آحاد مختلف بشر از مکنت و ثروت و اطلاع و برقراری روابط عادلانه بر مبنای اراده انسانی در چارچوب عدالت، و آزادی بنا شده بر حقوق و حدود الهی و انسانی است.

هنوز فرهنگ دغدغه اول کشور نیست

رئیس مؤسسه «معارف وحی و خرد» اینکه اقتصاد حرف اول در کشور را می‌زند یک مشکل اساسی دانست و گفت: ما سه نوع رنجنامه داریم؛ مدیران جامعه دغدغه مسائل سیاسی دارند، مردم دغدغه مسائل اقتصادی دارند و فرهیختگان و نخبگان دغدغه مسائل فرهنگی را دارند.

وحید جلیلی: دشمن‌شناس دوست فراموش نباشیم

در سفری به برازجان فردی آمد و گفت که ما کار فرهنگی انجام می‌دهیم که من پرسیدم چه کاری انجام داده‌اید که گفت چهار گیگ از انحرافات شیطان پرستی را دانلود کرده‌ایم و …

نظام فرهنگی ما کاریکاتوری شده است

یک مدرس حوزه و دانشگاه یادآورشد: نظام فرهنگی ما کاریکاتوری شده بین اجزایش نه تنها هیچ تناسبی نیست بلکه تضاد هم است. ناهماهنگی ارگان‏های فرهنگی در جامعه هم عامل دیگر اثر نداشتن امر به معروف و نهی از منکر است.

جشنواره افق نو کافی نیست اگر…

اید این جشنواره را پلهٔ نخستی دانست برای شناسایی فیلمسازان مستقلی که مواضعی نزدیک به ایران دارند و گام دوم برنامه ریزی مناسب و درست برای ارتباط با آن‌ها و تزریق باورهای اصیل انقلاب به ایشان است …

عماد افروغ: تمركزگرایی و اتكا به نفت، توسعه نمی‌آورد

با ظرف تمرکزگرایی و رابطه معطوف به قدرت، ثروت و اتکا به اقتصاد نفتی نمی‌توانیم تحقق بخش الگوی مفروض توسعه‌ای باشیم. وقتی صحبت از ظرف می‌شود، بحث توسعه سیاسی مطرح می‌شود. یعنی با ظرف متمرکز نمی‌توان تحقق‌بخش الگوهای مطلوب توسعه بود.

۸ سال توصیه فرهنگی؛ جای کار فرهنگی

بعد از گذشت 8 سال، باید پرسید ماجرای اخراج تحریریهٔ نشریهٔ «سوره»، چقدر به بسط فرهنگی کمک کرده است؟ ماجرای استعفای دسته جمعی تیم بازرگانی انتشارات سورهٔ مهر به دلیل اختلافات با مدیریت این انتشارات و بردن شکایت نزد آقای بنیانیان و بی‌توجهی وی به این شکایت، چقدر به بسط فرهنگی کمک کرده است؟ روزی که از بنیانیان دربارهٔ تیم مستعفی سوره مهر سؤال شد و وی، این تیم را «کارگران خدماتی» خواند، چقدر در پی بسط فرهنگی بود؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.