آیا رسیدن به رتبه دوم اقتصادی جهان توهم است؟

در صورت ایجاد تغییراتی اساسی در روند پیشرفت اقتصادی کشور، ایران این ظرفیت را دارد تا بهره برداری صحیح از بخش های کشاورزی، نفت و گاز، اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد خدمات، در افق 2050 با دست یافتن به رقم 43 هزار میلیارد دلار تولید، در جایگاه دوم جهان قرار گیرد

یارانه به‌جای تولید به حساب بانکی مردم رفت

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: هدفمندی یارانه‌ها به‌جای اینکه به‌سمت تولید برود با مبلغ ۴۵هزار و ۵۰۰ تومان به حساب بانکی مردم رفت که تأثیر جدی در اقتصاد ایران نداشت و فرهنگ بیکاری را در کشور حاکم کرد.

مصائب طراحی و تولید پوشاک

مشکلات طراحان پارچه و لباس، یکی دوتا نیست؛ از نبود پارچه با قیمت و کیفیت مناسب گرفته تا عدم ارتباط میان آنها و تولیدکنندگان لباس. بگذریم از این‌که طراحی پارچه معنا پیدا نمی‌کند وقتی تولیدی وجود ندارد.

ژورنال‌ها جای طراحان را تنگ کرده‌‌اند

یک طراح لباس با اشاره به این‌که خوب است ارتباط میان هنر و صنعت برگزار شود گفت: باید قانونی تصویب شود و یک طراح در همه تولید‌ها حضور داشته باشد اما ژورنال‌ها جای طراحان را تنگ کرده‌اند.

13 سنت ناقابل در پشت دربهای سه وزارتخانه

مدیر عامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: قیمت خوراک گازی پتروشیمی‌ها که تا به امروز با نوسانات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند این روزها منتظر شاه کلید دربهای سه وزارتخانه است.

نیازمند گفتمان مشترک اقتصاد مقاومتی بین مردم و مسئولان هستیم

زیر ساختهای اجتماعی،‌ اشتغال زایی،‌ همکاری بانک‌ها و موسسات اعتباری،‌ فعال شدن بازار سرمایه و بورس،‌ قانون گذاری صحیح از سوی مجلس برای فعالیت‌های اقتصادی و تسهیل قوانین و مقررات فعالیت اقتصادی در کشور از مهمترین زیر ساختهایی است که باید نهادهای مسئول به ویژه دولت در فراهم کردن آن تلاش کنند.

قیمت نفت اوپک 65 سنت کاهش یافت

قیمت سبد نفتی اوپک با کاهش 65 سنتی 95.19 دلار در هر بشکه فروخته شد.

پاسخ دانشجویان به فراخوان مسعود نیلی

موضوعی که ضروری است در ابتدا مورد بررسی قرار گیرد، لزوم توجه به مسئله رکود تورمی است که در شرایط فعلی، گریبانگیر اقتصاد کشور است و لذا لازم است که جهت درمان آن، پیشنهادات قابل اجرا ارائه شود

افزایش سود بانکی به‌ضرر تولید است

در حالی که یکی از مهمترین وظایف بانک مرکزی، کنترل تورم و هدایت نقدینگی به سمت تولید داخلی است، اقدام اخیر بانک مرکزی برای انتشار اوراق مشارکت با سود سپرده 23% و ارائه ضمنی مجوز به بانکها برای افزایش سود در این راستا ارزیابی نمی شود.

کدام کشور از تحریم روسیه ضرر می‌کند؟

براساس آمارهای بانک تسویه حسابهای بین المللی، بانک های بریتانیایی بیش از ۱۹ میلیارد پوند به بخشهای خصوصی و عمومی روسیه وام داده اند و حجم تضمین های مالی این وامها بالغ بر ۴۲ میلیارد پوند است.

اخرین اخبار
پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.