جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

تامین مواد اولیه نساجی از بورس کالای ایران

رئیس هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان صنایع نساجی گفت: معاملات محصولات پتروشیمی قبل از تاسیس بورس کالای ایران قابل مقایسه نیست، با وجود بورس کالای ایران، معضلات تا حد زیادی برطرف شده است.

واردات کانتینر یخچال دار به شرط آزاد شد

بنا بر مصوبه هیات وزیران، واردات کانتینرهای یخچال دار به شرط خرید از تولیدکنندگان داخلی این محصول آزاد شد.

تولیدکنندگان: قیمت مرغ بالا است

اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران طی اطلاعیه‌ای مخالفت خود را با افزایش قیمت مرغ اعلام کرده و ابلاغ تصمیم ستاد تنظیم بازار مبنی بر عدم افزایش قیمت مرغ از کیلویی ۵۷۰۰ تومان را خواستار شدند.

ماجرای گریه تولیدکنندگان تجهیزات نفتی در مجلس

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تولیدکنندگان تجهیزات نفتی در جلسه‌ای با نمایندگان این کمیسیون مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند، گفت: برخی از این تولیدکنندگان به خاطر عدم حمایت حتی به گریه افتاده‌اند.

با تحریم می‌سازیم، خودتحریمی را چه‌کنیم؟!

صنعتگران قمی ادعا می‌کنند که با تحریم‌های خارجی مشکلی ندارند اما نمی‌دانند با برخی سوء تدبیرها که به خود تحریمی و تحریم‌های داخلی می‌انجامد چه کنند.

نفت داریم ولی صنعت نفت،نه!

به تولیدات داخلی و تولید کنندگان داخلی و به امکاناتی که داشته‌ایم بها نداده‌ایم؛ ما باید از این فرصت و زمان استفاده می‌کردیم تا جایگاه خود را در دنیا ثابت کنیم.

بانک‌های ایرانی چگونه از تولیدات داخلی حمایت کنند؟

تنها با شکل­گیری بانک‌های خصوصی است که مکانیسم تخصیص منابع به فعالیت‌های سودآور یا به عبارت دیگر حمایت مالی از طرح‌های دارای مزیت رقابتی تبدیل به روال غالب خواهد شد. در این نوشتار، این موضوع از آن جهت مورد نقد قرار می‌گیرد که عموماً بخش‌های سودآور، بخش‌هایی هستند که از مزیت رقابتی برخوردارند و اتفاقاً در اولویت برای حمایت از تولید داخلی قرار می‌گیرند.

دولت نباید از تولیدکنندگان مالیات بگیرد

اینکه چه کسی بار کمتر یا بیشتری از این نوع مالیات را شامل شود، هم‌بستگی به کشش تقاضا خواهد داشت. از این رو باید با شناخت این کشش‌ها و جامعهٔ هدف، اثرات بر روی مصرف کننده و تولید کننده به خوبی شناسایی شود.

نبود ابزارهای اعمال قانون، ضعف عمده بورس کالا است

مداخلات عمده‌ای در مکانیسم عرضه و تقاضا به وجود آمده است که موجب خروج بعضی از تولیدکنندگان از این بازار شده است. علاوه بر این، تفاوت قیمت ایجاد شده در این بازار با بازار آزاد، جلب رانت جویان را به دنبال داشته و بورس را از اهداف اصلی خود دور ساخته است.

انتشار اوراق بدهی؛ راه گریز از بحران بدهی‌های دولت

اين اوراق بايد داراي چند ويژگي باشد: اولاً اين اوراق بايد بي نام و قابل انتقال به غير بوده و در بازارهاي سرمايه كشور قابل معامله باشد. ثانياً دستگاه هاي دولتي موظف باشند، اين اوراق را در ازاي بدهي بخش خصوصي به خود، بجاي پول دريافت نمايند. سومين ويژگي اين اوراق ………

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.