ایران جزو ۱۰ کشور عرضه‌کننده بنزین ارزان

ایران با دریافت حدود 890 تومان بابت هر لیتر بنزین میان 93 کشور جهان، جزو ده کشور عرضه کننده بنزین ارزان محسوب می‌شود.

3 برنامه دولت برای کاهش مصرف بنزین

معاون وزیر نفت با تشریح 3 سناریوی دولت برای مهار رشد مصرف بنزین از اصلاح و منطقی کردن قیمت به عنوان یکی از این راهکارها یاد کرد و گفت: هم اکنون روزانه 4 میلیون لیتر بنزین در پتروشیمی‌ها تولید می‌شود.

خطای استراتژیک زنگنه در موضوع بنزین

خطای استراتژیک بیژن زنگنه در خصوص واردات بنزین و کم‌توجهی به ساخت پالایشگاه موجب شد کشور با بحران واردات روزانه ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین رو به رو شود.

ایران از واردات بنزین بی‌نیاز شد

آمارهای تولید و واردات بنزین نشان می دهد که در دولت‌های پنجم تا پایان دولت هشتم ایران روزانه 23 میلیون لیتر بنزین وارد می‌کرد، اما در دولت نهم و دهم نه تنها واردات صفر شد بلکه ایران به باشگاه کشورهای صادرکننده بنزین پیوست.

آغاز توزیع بنزین یورو۴ در سراسر کشور

وزیر نفت با اشاره به در آستانه افتتاح بودن سه طرح بنزین‌سازی در پالایشگاه‌های کشور گفت: بنزین یورو٤ هم‌اکنون در تهران در حال توزیع است و با بهره‌برداری از طرحهای جدید به‌زودی توزیع آن در سراسر کشور انجام خواهد شد.

ایران از گاز، بنزین درست می‌کند

همزمان با افزایش ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه‌های نفت و سپس تولید این فرآورده نفتی در مجتمع‌های پتروشیمی، برای نخستین بار تولید بنزین طبیعی با جداسازی برش‌های گاز آغاز شد و ایران به جمع کشورهای تولیدکننده بنزین طبیعی جهان پیوست.

افتتاح بزرگترین مجتمع تولید بنزین کشور

اجرای این طرح خیز بلند صنعت نفت ایران به سمت جایگاه واقعی تولید خود در عرصه بنزین محسوب می‌شود و اجرای حداکثری این پروژه توسط متخصصان داخلی نشانه شکست تحریم‌های غرب در عرصه نفت محسوب می‌شود.

تولید بنزین طبیعی برای اولین‌بار در کشور

یکی از مدیران نفتی از تولید بنزین طبیعی برای اولین‌بار در کشور خبر داد.

توزیع بنزین اروپایی آغاز شد

همزمان با آغاز عرضه بنزین با استاندارد یورو ۴ و ۵ اروپا در ۸ کلانشهر اصلی کشور، معاون وزیر نفت از تثبیت قیمت بنزین با استانداردهای جدید خبر داد و اعلام کرد: نسل جدید بنزین عرضه شده دارای عدد اکتان بالاتری نسبت به بنزین معمولی فعلی است.

ایران از سال آینده صادر کننده عمده بنزین خواهد بود

با راه اندازی این مرحله از واحد بنزین سازی پالایشگاه آبادان نیاز کشور به واردات بنزین برطرف شده است و ایران تا سال 92 جزو کشورهای صادر کننده این فرآورده مهم نفتی خواهد شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.