سیاست‌های کلی تولید ملی ابلاغ شد

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با ابلاغ سیاست‌های کلی «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» دولت را مکلف کردند برای تسریع در عملیاتی کردن این سیاست‌ها در کمترین زمان ممکن، راهکارها را تنظیم کرده و پیگیری‌های قانونی را انجام دهد.

حمایت از تولید ملی با افزایش هزینه سوداگری

در شرایط فعلی فردی که یک کارخانه راه اندازی می‌کند سالانه 25 درصد از سود خود را باید به صورت مالیات پرداخت کند. اما فردی که نسبت به خرید و فروش ملک و نه ساخت مسکن اقدام می کند مالیات قابل توجهی پرداخت نمی‌کند.

رهبر انقلاب: آرمان‌گرائى را با پرخاشگرى اشتباه نكنيم

بنابراين آرمان‌گرائى به‌هيچ‌وجه به معناى در همه‌ى زمينه‌ها پرخاشگرى كردن، برخى از واقعيات لازم و مصلحتهاى لازم را نديده گرفتن، نيست. مصلحت هم شده يك اسم منفور؛ آقا مصلحت‌گرائى ميكنند! خب، اصلاً بايد ملاحظه‌ى مصلحت بشود. هيچ وقت نبايد گفت كه آقا حقيقت با مصلحت هميشه منافات دارد؛ نه، خود حقيقت يكى از مصلحتهاست، خود مصلحت هم يكى از حقايق است.

خطر خروج اطلاعات‌ گمرکی با اجرای طرح «گمرک نوین»

لابد استدلال این است که مشابه داخلی‌ وجود ندارد؛ بر فرض درست بودن این ادعا باید از ایشان پرسید که با این همه تجربه‌های تلخ، آیا نباید برای تولید مشابه داخلی سرمایه‌گذاری کرد؟ اصلاً تا به حال به این فکر کرده‌اید که شاید، شاید گمرک، وزارت نفت، وزارت اقتصاد و … هم وظیفه داشته باشند برای تولید نمونه‌ی داخلی چیزی که نیاز دارند، سرمایه‌گذاری کنند و تا دیدند نیست، دنبال خارجی‌اش ندوند؟

نهاوندیان: توانمندسازی باید جایگزین نگاه اعانه‌ای به اقتصاد شود

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: توانمندسازی بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی باید جایگزین نگاه اعانه‌ای به این بخش شود.

پیشرفت جز با مدیریت جهادی ممکن نیست؛ جهاد سازندگی را احیا کنید

هم اکنون و در ابتدای دهه چهارم انقلاب که جهاداقتصادی با فرمان رهبر فرزانه انقلاب در صدر اولویت‌های کشور و ملت قرار گرفته و صیانت از تولید ملی در خط مقدم این جهاد تعریف شده است، ضرورت دارد حرکت نوینی با الهام از جهادسازندگی شکل بگیرد.

مسائل بدیهی را هم حتماً رهبر انقلاب باید گوشزد کند؟

چرا باید بعد از نامگذاری سال 91 به سال حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط رهبر انقلاب مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی به فکر چنین مصوبه ای بیفتند؟ اگر خوش بینانه به قضیه نگاه کنیم و این چنین مصوباتی را به مقصود خالی نبودن عریضه و انجام اقدامات فرمالیته جهت پر کردن گزارش های سالیانه تعبیر نکنیم به نظر می رسد ریشه این شکل از تصمیم گیری در نهادهای حکومتی را باید در تلقی اشتباه آنها از جایگاه ولایت فقیه جستجو کرد.

رهبر انقلاب: برای ادای احترام به کار و کارگر ایرانی آمده‌ام

ما تا به كار ايرانى و سرمايه‌ى ايرانى احترام نگذاريم، توليد ملى شكل نميگيرد؛ و اگر توليد ملى شكل نگرفت، استقلال اقتصادى اين كشور تحقق پيدا نميكند؛ و اگر استقلال اقتصادى يك جامعه‌اى تحقق پيدا نكرد – يعنى در مسئله‌ى اقتصاد نتوانست خودش تصميم بگيرد و روى پاى خود بايستد – استقلال سياسى اين كشور تحقق پيدا نميكند؛ و اگر استقلال سياسى يك جامعه‌اى تحقق پيدا نكرد، بقيه‌ى حرفها، جز حرف، چيز ديگرى نيست.

دکتر سبحانی: اگر درست عمل شود می‌توان آثار تحریم را از بین برد

ضمن اینکه اعتقاد دارم تحریم لطمه می زند در عین حال معتقدم که ظرفی که به نام ایران و اقتصاد ایران داریم آنقدر گنجایش دارد که با استعداد ، نیروی انسانی ، امکانات روزمینی و زیر زمینی ، اگر درست عمل بشود می تواند آثار تحریم را از بین ببرد.

دهه پیشرفت و عدالت و چهار نام

رهبر معظم انقلاب در بیانات نوروزی خود در حرم رضوی سلام‌الله‌علیه در آغاز سال ۱۳۹۰ هدف از نام‌گذاری سال جهاد اقتصادی را ارائه‌ی الگویی موفق از پیشرفت و رفاه اقتصادی در سایه‌ی اسلام به مسلمانان و بشریت اعلام فرمودند: «انسان احساس می‌كند كه این دهه به توفیق پروردگار برای منطقه هم دهه‌ی پیشرفت و دهه‌ی عدالت خواهد بود.»

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.