افراط گرایی خطر بزرگ جامعه اسلامی

وزیر امور خارجه کشورمان خواستار توقف دخالت خارجی در بحران های منطقه‌ای شد و گفت: راهکار گفتگو باید مبنای راه حل بحران‌های منطقه قرار گیرد و هر نوع کمکی در جهت تسهیل مسیر گفتگو باشد.

قطع روابط دیپلماتیک با سوریه اشتباه بود

وزیر خارجه تونس با اذعان به اشتباه این کشور در قطع روابط دیپلماتیک با سوریه، آن را «اقدامی نادرست» خواند.

کامرون: داعش تهدیدی علیه غرب است

نخست وزیر انگلیس در گفت‌وگویی رادیویی پیرامون حملات اخیر داعش به گردشگران در تونس گفت داعش نابود خواهد شد.

دولت تونس 80 مسجد را تعطیل می‌کند

تونس اعلام کرد که پس از حمله تروریستی به یک هتل در شهر «سوسه»، قصد دارد 80 مسجد را که به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند، ببندد.

جمعه خونین ؛ از فرانسه تا کویت جولانگاه داعش

در کویت چند روز پس از انکه یکی از نمایندگان شیعه پارلمان این کشور به دلیل اهانت نمایندگان سنی، از سمت خود در مجلس استعفا داد انفجاری انتحاری در مسجد امام صادق (ع) این کشور موجب شهادت دست کم ۲۴ نفر از شیعیان شد.

حجاب همسر دیکتاتور، قبل و بعد از انقلاب

به دنبال انقلاب مردم تونس، زین العابدین بن علی رئیس جمهور وقت تونس به همراه همسرش لیلی طرابلسی در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۱ با فرار از تونس، به عربستان سعودی پناهنده شدند.

تروریستهای اروپایی در سوریه از کجا آمده‌اند؟

نهادهای اطلاعاتی در اروپا به دلیل بازگشت عناصر مسلح و تروریستها از جنگ در سوریه، با بحران و مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند.

اعترافات تکان‌دهنده یک تروریست درباره سوریه

تروریست تونسی با اعتراف به تخریب مساجد در سوریه، دلیل این کار را متهم کردن ارتش سوریه و تخریب وجهه سربازان سوری عنوان کرد.

ازدواج زنان انگلیسی با شبه‌نظامیان سوری

مساله موسوم به «جهاد نکاح» ابتدا سپتامبر گذشته در رسانه‌های بین‌المللی مطرح شد؛ زمانی که افشا شد ده‌ها زن تونسی برای ازدواج با شبه‌نظامیان تحت حمایت خارج به سوریه سفر کرده‌اند. این در حالیست که اسلام به هیچ وجه این مساله را تایید نمی‌کند.

اعترافات عامل فریب دختران تونسی

یک زن تونسی در اعترافاتی جدید از اقدامات خود در فریب دختران این کشور برای سفر به سوریه و پیوستن به گروههای تروریستی تکفیری، در ازای دریافت مبالغی پرده برداشت.