گزارش تصویری: جانم فدای نام زیبایت

«طرح جهانی لبیک یا امام علی النقی علیه السلام» از طریق پیامک و شبکه‌های اجتماعی در روزهای آغازین سال فعالیت خود را را آغاز کرد. متن پیام این بود: «طرح جهانی لبیک یا امام علی النقی علیه السلام، قدمی کوچک نذر امام پاکی ها»

آزادی فیس‌بوک، آزادی برای سوء استفاده‌های جنسی و امنیتی

با این وضع وزیر ارشاد باید صراحتا پاسخگو باشد که به چه منطقی از رفع فیلتر شبکه‌ای مانند فیس‌بوک سخن می‌گوید؟ آیا برای محتواهای کاملا مجرمانه‌ای که در این شبکه رواج غیرقابل انکاری دارند فکری اندیشیده شده؟ و یا اساسا راهکاری برای تصفیه یا استفاده بی‌خطر از فیس‌بوک وجود دارد؟

درخواست «فرا» از «فیس‌بوک» برای جلوگیری از توهین به مقدسات

مجمع «فرا» در پی انتشار توهین به مقدسات اسلام در شبکه اجتماعی «فیس بوک» طی نامه‌ای این امر را جرم دانسته و از مدیر این شبکه خواستار پیگرد قانونی مجرمان شد.

حامد زمانی: هنرمندی که خلاف جریان مردم بخواند رسوا می‌شود

سعی می‌کنم در کارهایی در این ژانر انجام می‌دهم اشاره‌ای داشته باشم به این که «نباید گذاشت حقی که شهدا به گردن ما دارند پایمال شود.» این اصلا شعار نیست کما این که کارهای من هم این را نشان داده است. اعتقاد دارم هنرمند هرجا خلاف جریان مردم حرف بزند زمانی رسوا خواهد شد، مهم نیست که جناح‌های سیاسی چه می‌گویند.

شعر: بزم خفاشان مجال نام پرنور تو نیست

یا نقی سلطان مظلومم، نقی مولای صبر | بعد ازین با نام تو پر می کنم هر قاب را || بزم خفاشان مجال نام پرنور تو نیست | شیر کرنش می کند خورشید عالم‌تاب را

با روش‌های غیردینی از ائمه دفاع نکنید؛ لطفا!

به قول ظریفی مد شده که هر کس اقدام دیوانگانِ بی‌خرد و دین ستیز را با نام و عنوان و حتی متن اهانت‌ها منتشر کند، مومن‌تر و انقلابی‌تر است! حال آنکه نام آوردن از هتاکان در سطح عمومی و انتشار جزئیات غلطی که کرده‌اند، حتی با این توجیه که مخاطبان از عمق اهانت آن‌ها آگاه‌تر شوند، اشتباهی بزرگ‌تر و ترویج منکر است.

پناهیان:‌ امام نقی «معارف شیعی» را به «قدرت اجتماعی» تبدیل کرد

از الان تا زمان ظهور آقا امام زمان (ع) باید مواظب یک مسأله باشیم؛ «مراقب باشیم یک‌وقت فرهنگ و معارف شیعی را از قدرت جدا نکنند» هر کسی گفت «یاحسین»، باید ببینیم که آیا این «یا حسین» موجب افزایش قدرت اسلام می‌شود یا نه؟ آیا به قدرت استکبار جهانی ضربه می‌زند یا نه؟

بزرگداشت امام نقی(ع) و بررسی علل هتاکی‌ها در نشریه راه + دانلود

تک‌شماره نشریه دانشجویی راه در بزرگداشت امام نقی (ع) و تبیین مسائل امامت و بررسی علل توهین‌های صورت گرفته به این امام و عکس‌العمل بایسته در مقابل این پدیده منتشر شد.

پاسداشت حرمت آزادی عقیده و ملزومات آن

فرق است بین ارائه عقیده‌ای مخالف در قالب غیر هتاکانه و ارائه عقیده‌ای در قالبی ناپسند، آزار دهنده و هتاکانه. ممکن است گفته شود هر عقیده‌ای در هر قالبی و با هر نتیجه و هدفی، حتی آزار دادن مخالفان باید آزاد باشد، در این صورت چرا توهین به هر ارزش و شخصی مجاز باشد، اما فتوایی دال بر ارتداد مرتکبان توهین به اشخاص خاص و تعریف شده به لحاظ دینی آزاد نباشد؟

اولویت‌های مبارزه و آدرس‌های غلط؛ شاهین نجفی

تجربه نشان داده است، وقتی اتفاقاتی از این دست به شدت رسانه‌ای می‌شود و حول آن تبلیغات صورت می‌گیرد، اتفاقاتی مهم‌تر در داخل و خارج از کشور در حاشیه‌ی آن‌ها روی می‌دهد و توجه‌ها را از اولویت‌های مهم‌تر بر کنار می‌کند. و بسیاری اوقات تجربه شده به عمد به چنین فضاسازی هایی دست می زنند، تا مسائل اصلی تری مخفی بماند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.