هشت گفتار در اقتصاد تحریم منتشر شد

کتاب «هشت گفتار در اقتصاد تحریم» اثر جمعی از اساتید مطرح کشوری است که توسط نشر سدید و به اهتمام مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) منتشر شد.

بیانیه لوزان قانون‌اساسی و مجلس را دور می‌زند

ما اصلا موافقتنامه سیاسی در حقوق بین الملل نداریم. موافقتنامه نزاکتی داریم. موافقتنامه هایی که دولت های منعقد کننده هیچ گونه تعهد حقوقی در قبال آن قبول نمی کنند. آیا در بیانیه لوزان اینگونه است؟ آیا مقصد ایجاد تعهد حقوقی را نداشته است؟ خب به نظر می آید که اینگونه نبوده و طرفین قصد دارند که تعهد ایجاد کنند.

عکس: نشست‌حقوقی بررسی نسل‌کشی در غزه

دکتر نجفی توانا، دکتر توکل حبیب‌زاده، دکتر سلمان عمرانی، دکتر قاسم زمانی و حجت‌الاسلام جلیل محبی از سخنران‌های «نشست خبری بررسی حقوقی نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در غزه» بودند و آقایان خالد قدومی (نماینده حماس) و ناصر ابوشریف (نماینده جهاد اسلامی) به بیان مواضع مقاومت در برابر نقض حقوق بشر در غزه پرداختند.

تبیین حقوقی لزوم تجهیز نظامی غزه و کرانه باختری

در این نشست با تاکید بر اینکه توسل به زور از جانب ملت‌های تحت اشغال از موارد مجاز در اسناد بین‌المللی می‌باشد بر حق مبارزه مسلحانه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری تاکید گردید. همچنین بر اساس قاعده بین‌المللی مسئولیت بین‌المللی دولت‌ها در هنگام نقض حقوق بنیادین بین‌الملل سایر دولت‌ها مجاز به یاری مظلوم می‌باشند.

دانشگاه امام صادق «دوره اقتصاد تحریم» برگزار می‌کند

مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) و بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) دوره تخصصی با عنوان «اقتصاد تحریم» را برای نخستین بار ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری رشته­‌های علوم سیاسی، حقوق و اقتصاد برگزار می‌کند.