عدالت شرط اسلامیت حکومت

تا عدالت اجرا نگردد، و قسط قرآنی (رسیدن هر کس به حق خویش) عملی نشود، هر چه از اسلام گفته شود، حرف است. فقر مانع رشد است، غنای تکاثری مانع رشد است، زندگی های پر ریخت و پاش (که باعث پایمال شدن حقوق دیگران و محرومیت ضعفا و محرومان است)، مانع رشد است، مجالس اشرافی و قارونی گرفتن مانع رشد است.

فراتر از کمیته امداد و رابین هود

مدل اسلامی رفع فقر بر مبنای حضور مردم است چراکه «کونوا قوامین بالقسط» به «یاایها الذین آمنوا» گفته شده است و این همان فریادی است که سال‌های سال علامه محمدرضا حکیمی خراسانی در آثار خود بدان پرداخته است. علامه حکیمی مجموعه‌ای از روایات و احادیث اهل بیت را در مجموعه بزرگ الحیات جمع‌آوری کرده است که یکی از پایه‌های اصلی جامعه‌سازی قرآنی را انفاق و زکات مال می‌داند و اینکه رزق و روزی فقرا در میان اموال توانگران قرار گرفته است.

قرآن و جوان‌های سرمستِ غرورِ ثروت؛ الهاکم التکاثر

اسلام نه با پول مخالف است، نه با بچه‌پولدارها! آنچه در قرآن و کلام اهل بیت (علیهم‌السلام) در خصوص نتیجه‌ی امتحان مال و ثروت دنیوی هشدار داده شده، ترس افتادن در سراب «غفلت و شهوت» و گرفتار شدن در طوفان «غرور و تفاخر» است!

راهی برای کسب ثواب شهادت

در حدیثى از امام‌صادق(ع) در فضیلت سوره مبارکه «تکاثر» آمده است؛ خواندن این سوره در نمازهاى فریضه و نافله، ثواب شهادت شهیدان را دارد.

طعنه به رابین هود، فرصتی برای ارتجاع به عصر تکنوکرات ها

تفکری که تصور می‌کردیم منسوخ شده، بعد از یک دوره‌ی فترت و البته پنهان‌کاری، ضعف‌ها و کاستی‌های امروز را بهانه کرده و دوباره عزمِ سربرآوردن دارد. تکنوکرات‌های یقه بسته و تسبیح بدست، در پوششی جدید و با همان باورهای توسعه‌محور و متجددانه‌شان دارند متقاعد می‌کنند افکار عمومی را برای حرکتی ارتجاعی؛ ارتجاع به عصر سازندگی!

این‌جا تهران؛ پنت‌هاوس طلاکوب متری ۱۲ میلیون

لوکس‌ترین پنت هاوس طلاکوب شده پایتخت در خیابان فرشته با 450 متر زیر بنا و 80 متر تراس در طبقه پانزدهم یک ساختمان قرار گرفته که دارای سقفی گنبدی با ارتفاع بیش از 5 متر و پنج اتاق خواب است. این پنت هاوس علاوه بر سوئیت و دفتر کار دارای دیوارهای طلاکوب شده، … این واحد در حال حاضر متری 12 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

آیا پورشه سوار شدن جرم است؟

اشکال کار کجاست؟ شکی نیست که کانون های قدرت و ثروت که این و آن به خرج آنها نماینده مجلس و وکیل و وزیر می شوند کارشکنی می کنند و خیرخواهان و خدمت گزاران را ناکام می گذارند اما کدام قدرت می تواند مقابل عزم یک ملت مقاومت کند؟ جنبش 99 درصدی اسلامی سازی اقتصاد ایران در راه است! همه باید بپاخیزیم تا آینده متفاوت با امروز باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.