درخواستی برای تجدید نظر در موسیقی امروز

مواجهه تمدن اسلامی با فرهنگ تکنولوژیک غرب منجر به تغییرات بسیاری در آثار هنری این سالها شده است. موسیقی به دلیل وابستگی به ابزار و اسباب هنری از جمله نزدیک ترین قالب ها به مظاهر تکنولوژیک می باشد. از آنجا که تکنولوژی عامل پیش برنده فرهنگ غرب است، ملت ها در استفاده از این مظاهر نو به نو دچار یک انفعال خسارت بار می شوند.

هزینه حمل و نقل شخصی در کشور افزایش یابد

معاون علم و فناوری رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه پیشرفت‌های سیستم‌های آی تی اس در شهر تهران را با افتخار می‌توان به جهان نشان داد، گفت: معاونت فناوری کشور از هیچ کمکی برای توسعه سیستم‌های هوشمند در شهر تهران و کشور فروگذار نمی‌کند.

تجربه ساخت نانوسکوپ در کشور

در سال ۱۳۸۳ در مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) به یک دستگاه نانوسکوپ نیاز داشتیم و لذا به دنبال خرید یک نمونه خارجی از آن بودیم … این دستگاه دارای قدرت تصویربرداری بسیار بالا و در حد اتم و اندازه یک‏دهم نانومتر بود و در سطوح نانوساختارها تصویربرداری می‏ کرد و تنها چهار تا پنج کشور از فناوری ساخت آن بهره مند بودند.

«لاین» جوانی را در چنگال سارقان گرفتار کرد 

شبکه اجتماعی لاین و استفاده نابجای جوان مازندرانی از این شبکه و اعتماد بیش از اندازه وی به یک خانم جوان گرگانی وی را در چنگال سارقان زورگیر گرفتار کرد.

رمانی درباره فضای مجازی نوشته شد

کیوان ارزاقی از نگارش اثری درباره درگیری‌های انسان امروز با دنیای مجازی و اینترنت خبر داد.

سودای مقام پژوهش

جامعه‌ای که علاقه و توجه به علم پیدا می‌کند و علم را طلب می‌کند، معمولا نمی‌پرسد که چرا باید علم را طلب کنیم؟

تیغ دولبه شبکه‌های اجتماعی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از شبکه‌های اجتماعی به عنوان تیغ دولبه یاد کرد و گفت: انتشار آزاد تصاویر و فیلم‌های نابهنجار در این شبکه‌ها، قبح‌‌ بعضی مسائل را به مرور در افراد جامعه از بین می‌برد.

رابطه تحقیقات و توسعه یافتگی کشورها

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی به بررسی رابطه تحقیقات و توسعه یافتگی در کشورها پرداخته و گفته است، تحقیقات در کشورهای پیشرفته منجر به افزایش درآمد و توسعه یافتگی می‌شود.

ایران در چین نمایشگاه اختصاصی برپا می‌کند

نایب رئیس اتاق ایران و چین با بیان اینکه چین در سال‌های آینده واردات خود را ۲.۵ برابر افزایش می دهد گفت: دستمزد کارگر در چین ۳.۵ برابر ماست و ما می‌توانیم برخی محصولات مانند صنایع دستی را صادر کنیم و در این راستا نمایشگاه اختصاصی ایران را برپا خواهیم کرد.

وسایل حمل و نقل آینده را ببینید

با پیشرفت علم و تکنولوژی وسایل حمل و نقل نیز دستخوش تغییرات شگرفی از جمله شکل ظاهری و میزان سرعت و شتاب خواهند شد. اما وسایل حمل و نقل آینده چه ظاهری دارند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.