بررسی روزانه ۱۰۰ مرگ در پزشکی قانونی

آمارهای ثبت احوال نشان می دهد روزانه ۹۵۰ تا ۱۲۰۰ نفر در کشور فوت می کنند که مرگ بیش از ۱۰۰ نفر از این تعداد بر اثر حادثه رخ می دهد.

این اسم در ثبت احول ممنوع شد!

در زادگاه لیونل مسی گذاشتن نام “مسی” بر روی کودکان ممنوع شد.

چند نفر ایرانی نامشان رضاست؟

در ایران بیش از ۵ میلیون مرد به نام رضا نامیده می شوند

فرصت ویژه برای تغییر نام دختران و پسران

در ایام ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) تا ولادت با سعادت علی ابن موسی الرضا (ع) که دهه کرامت نام دارد،افرادی که مایل هستند نامشان را به اسم این دو معصوم تغییر دهند ، می توانند به اداره ثبت احوال مراجعه کرده و خدمت ویژه دریافت کنند.

فاطمه و امیرعلی انتخاب اول والدین

مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان ثبت احوال کشور گفت: نام فاطمه با تعداد 3159 و نام امیرعلی با تعداد 3557 مورد انتخاب اول والدین برای انتخاب نام نوزادان خود در ماه مبارک رمضان بوده است.

امید به‌زندگی در مردان ۷۱ و در زنان ۷۴ سال

محمد ناظمی اردکانی امروز در گردهمایی روسای ادارات ثبت احوال سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان مشکل لاینحلی دارد، افرادی که از لحاظ هویتی در ردیف مشکوک‌التابعه قرار گرفته، بررسی تعیین تکلیف مشکوک‌التابعه بر عهده شورای تامین است که امیدواریم با مساعدت مسئولان اجرایی این امر هرچه سریع‌تر پایان یابد. وی در زمینه […]

دریافت شناسنامه‌های هوشمند در 15 دقیقه

سازمان ثبت احوال کشور امکان دریافت 15 دقیقه ای شناسنامه های مکانیزه و هوشمند را فراهم کرد.

نام‌های عجیب و غریب در تهران

بطری، ویلا، سماور، شناور، چرت، نخواسته، هکتار، خرکچی، حقیر، فلفلی و زیغ، بخشی‌ از نام‌ و نام‌خانوادگی‌هایی عجیب و غریب است که در چند ماه گذشته در استان تهران تغییر کرده است.

ازدیاد متقاضیان درخواست تغییر سن

مردان به دلیل برخی از مزایایی خواستار افزایش سن و زنان خواستار کاهش سن و سال هستند.

تمهیدات ثبت‌ احوال برای انتخابات

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: امکان دو بار رای دادن برای هیچ یک از ایرانیان وجود ندارد.