پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

آغاز پیش فروش مستند عابدان کهنز

پیش‌فروش مستند سینمایی «عابدان کهنز» آغاز شد

فرجه نمایشگاه‎مطبوعات برای جامانده‌ها

ستاد برگزاری نمایشگاه مطبوعات برای آن دسته از رسانه‌ها و کسب و کار مرتبط با مطبوعات که بنا به هر دلیلی از شرکت در نمایشگاه مطبوعات جا مانده‌اند، فرصت تازه‌ای اعلام کرد.

شيوه جديد ثبت نام كودكان در رنگين كمان

“شبكه تهران” با ثبت نام خردسالان 1 تا 8 سال زمينه شركت كودكان در برنامه محبوبشان را ايجاد كرده است.

ثبت نام حوزه علمیه دارالحکمه زیرنظر پناهیان

مدرسه علمیه شهید آیت الله اشرفی اصفهانی (دارالحکمه) که زیر نظر استاد پناهیان اداره می‌شود، تعداد محدودی طلبه جهت پایه های اول، دوم و سوم می‌پذیرد.

تبعات خروج هدفمندی از ریل قانون

متأسفانه در کشور ما نه تنها درآمدهای مالیاتی سهم بالایی از منابع را تشکیل نمی‌دهد، بلکه بسیاری از درآمد‌های رانتی و پنهان در اقتصاد هیچ مالیاتی به دولت نمی‌پردازند که نتیجه این فرآیند به گسترش فساد و رانت‌جویی منتهی می‌شود. در چنین شرایطی قدرت خرید کاذبی در کشور بوجود می‌آید که میل به تورم و افزایش قیمت‌ها را تقویت می‌کند. دولت‌ها هم راحت‌ترین راه را برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون در افزایش واردات جست‌وجو می‌کنند. ولی در دو سال اخیر که به واسطه تحریم‌ها واردات کالا با مشکل مواجه شد شاهد این هستیم که نرخ تورم به یکباره افزایش یافت و ارزش پول ملی نیز کاهش یافت.

چرا آمار انصرافی‌ها به ده درصد رسید؟

فضای جامعه در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به لحاظ اقتصادی در ابهام کامل قرار داشته و دارد. به این معنی که در حال حاضر هیچ گونه شفافیت و دورنمای قابل پیش بینی در خصوص چگونگی اجرای فاز دوم و به ویژه پیامدهای آن در جامعه وجود ندارد.

کیهان: یارانه نقدی دریافت یا انصراف؟

دولت برای تشویق به انصراف از دریافت یارانه، دست به تبلیغات بسیار گسترده و کم‌سابقه‌ای زده است که بیشترین حجم این تبلیغات را رسانه ملی و ده‌ها شبکه رادیویی و تلویزیونی آن بر عهده دارد ولی در تنظیم و ارائه این تبلیغات کاستی‌ها و کج‌سلیقگی‌هایی دیده می‌شود که در پاره‌ای از موارد تبلیغات یاد شده را به ضدتبلیغ تبدیل می‌‌کند.

دقیقاً چند نفر آخرین یارانه نقدی را گرفتند؟

در ابتدای واریز یارانه ها، تعداد کسانی که متقاضی یارانه بودند،به حدود 63 میلیون و 700 هزار بالغ می شدند که ظرف مدت 3 سال، 14 میلیون نفر بدانها اضافه شد و این رقم از کل جمعیت کشور هم پیشی گرفت!

تبلیغات دولت برای انصراف از یارانه ناکارآمد است

مدیران دولتی، ورزشکاران و هنرمندان که در روزهای اخیر از دریافت یارانه نقدی انصراف داده‌اند اصلا ابتدا نیازی به دریافت یارنه نداشته‌اند/ برخلاف برخی تصورات، جامعه و به ویژه کارگران بادیده مثبتی به این انصراف‌ها نگاه نمی‌کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.