قانون انتخابات شامل رئیس جمهور نمی‌شود

ریاست جمهور جزء مقامات اجرایی که مستقیما در انتخابات مداخله دارند محسوب نمی شوند مهمترین دلیل آن، این است که در زمانی که رییس جمهور کشور داوطلب انتخابات می شود ضرورت و نیازی به استعفا ندارد و نمی تواند هم داوطلب باشد و هم مسئول برگزاری مستقیم انتخابات! بنابراین ماده 73 قانون انتخابات منصرف از رییس جمهور است حتی در زمانی که داوطلبی با اعلام رسمی تحقق یافته باشد، مشمول این حکم قرار نمی‌گیرد.

همراهی رئیس‌جمهور با مشایی مجرمانه بود

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد:اقدام روز گذشته رئیس جمهور در همراهی با مشایی عنوان مجرمانه دارد و ما این موضوع را به قوه قضائیه اعلام کردیم.

فیلم: ثبت‌نام دقیقه نودی‌های انتخابات

در دقایق پایانی ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری افرادی چون اکبر هاشمی رفسنجانی، سعید جلیلی و اسفندیار رحیم‌مشایی ثبت نام کردند.

همه چهره‌های سیاسی که ثبت نام کردند

پس از پایان مهلت پنج روزه ثبت نام از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در میان داوطلبان ثبت نام کرده، 37 چهره شناخته شده از طیف های مختلف سیاسی با حضور در وزارت کشور ثبت نام کردند.

هاشمی و مشایی آخرین‌های ضیافت ثبت‌نام‌ها

در واپسین دقایق ثبت‌نام‌ها احمدی نژاد در حالی وارد ستاد انتخابات کشور شد که دست در دست مشایی داشت و عزت الله انتظامی بازیگر سینما انها را همراهی می کرد. از سوی دیگر رئيس مجمع تشخیص مصلحت نظام در میان شعار«صلی علی محمد ناجی ملت آمد» حامیانش برای ثبت نام در انتخابات وارد وزارت کشور شد.

سعید جلیلی نامزد ریاست جمهوری شد

سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی دقایقی قبل با حضور در وزارت کشور، برای کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.با ثبت نام جلیلی به نظر می رسد آرایش سیاسی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، شاهد تغییراتی باشد.

«متکی» ثبت نام کرد +زندگی‌نامه

منوچهر متکی عضو ائتلاف 5گانه اصولگریان و وزیر سابق امور خارجه کشورمان امروز با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور کاندیداتوری خود را رسما ثبت کرد.

کاشانی و پزشکیان، داوطلبان دیگر پاستور

سید احمد کاشانی و مسعود پزشکیان ثبت نام کردند.

ولایتی ثبت‌نام کرد+ زندگی‌نامه

علی‌اکبر ولایتی وزیر اسبق امور خارجه و عضو ائتلاف پیشرفت با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات ریاست ‌جمهوری آینده ثبت‌نام کرد.

علی‌آبادی نیامده، برگشت

محمد علی آبادی هم برای ثبت نام در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری به وزارت کشور آمد اما ثبت نام نکرده بازگشت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.