گزارش اطلاعات سپاه از جاسوسی جیسون رضائیان

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس تأکید کرد: در بخش دیگری از جلسه این کمیسیون، گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره شیوه‌های نفوذ دشمن برای آسیب زدن به بنیان‌های انقلاب و نظام از جمله پیگیری آمریکا برای آزادی جیسون رضائیان مورد بررسی قرار گرفت.

24 سال جاسوسی «اف‌بی‌آی» از «مارکز»

رسانه کلمبیایی «ال‌تیمپو» گزارش داد که «گارسیا مارکز» به دلیل دوستی نزدیکش با رهبر انقلابی کوبا، 24 سال تحت نظارت شدید «اف‌بی‌ای» قرار داشت.

دفاع جیرانی از «تعبیر وارونه یک رویا»

فریدون جیرانی که سریال «تعبیر وارونه یک رویا»ی او اخیرا به پایان رسیده است، در مقام کارگردان از این مجموعه با تم جاسوسی دفاع کرد و به برخی نقدها درباره سریالش پاسخ گفت.

گنبد نامرئی برای شناسایی پهپاد جاسوسی

با توجه به گسترش روز افزون استفاده از پرنده‌های بی‌سرنشین کنترل از راه دور ارزان‌قیمت مثل پهپاد‌های رایج، خطرات ناشی از استفاده غیرقانونی آنها نیز رو به افزایش است. اکنون یک شرکت آلمانی، نوعی سیستم ارائه کرده که حضور پهپادها را در محدوده مشخص از حریم هوایی نشان می‌دهد.

سنگ‌ها هم برای انگلیس جاسوسی می‌کنند!

در سال ۲۰۰۶ دستگاه‌های اطلاعاتی روسیه «سنگ جاسوسی» را کشف کردند که دیپلمات‌های انگلیسی برای جمع‌آوری اطلاعات آن را در خیابان‌های مسکو جاگذاری کرده بودند

20 سال جاسوسی از برنده نوبل ادبیات

کشف مدارکی جدید حاکی از آن است که سازمان جاسوسی انگلیس (ام آی فایو) برای مدت 20 سال از «دوریس لسینگ» نویسنده برنده نوبل ادبیات جاسوسی می‌کرده است.

واکنش سازمان ملل به جاسوسی آمریکا

سازمان ملل به گزارش روز شنبه یک روزنامه آمریکایی که نشان می‌دهد این نهاد بین‌المللی هدف همکاری‌های جاسوسی یک شرکت مخابراتی آمریکا و دولت این کشور بوده، واکنش نشان داد.

کمین بهائیت در بیمارستان‌های تهران

تیم‌های تبلیغی بهائیان با حضور در بیمارستان‌های تخصصی واقع در تهران به گفت‌وگو با اطرافیان بیماران شهرستانی می‌پردازند.

هشدار روزنامه‌نگار آمریکایی به ایران

یک روزنامه نگار آمریکایی با اشاره به احتمال جاسوسی غرب از ایران به واسطه بازدید از تاسیسات اتمی گفت: بازرس های آژانس عملا به دنبال جمع آوری اطلاعات برای آمریکا هستند و ایران باید مواظب این مساله باشد.

نظرسنجی یک نهادامنیتی از توافق هسته ای

نظام به این نتیجه رسیده است که اگر گزارش های آژانس کمی باشد ایراد ندارد هرچند ما آگاه هستیم اعضای آژانس، جاسوس هستند.