تاثیر وقف بر حوزه سلامت

وقف یکی از آموزه‌های دین مبین اسلام است که می‌تواند در تمام زمینه‌های اجتماعی تاثیر بگذارد. یکی از مواردی که وقف و موقوفه‌ها در آن بسیار اثرگذارند حوزه سلامت و درمان مردم است.

آسیب‌های کوچک شدن جامعه

نشست تحکیم خانواده در بخش خانواده نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار شد. در این نشست درباره راهکارهای تقویت بنیان‌های خانواده و آسیب‌های کوچک شدن جامعه مطالبی ارائه شد.

سایه «همباشی سیاه» بر پیکره جامعه

«ازدواج»، مفهومی است که به یک واژه ختم نمی‌شود و در طول سال های اخیر به علت شرایط اجتماعی و اقتصادی و فردی دستخوش تغییراتی از جمله پدید آمدن «ازدواج سفید» شده است.

هشدار:‏ هر ساعت ۱۹ طلاق ثبت می‌شود

نباید به مسائل اجتماعی با دید هزینه‌ای نگاه کرد، بلکه نجات یک نفر نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و تدوام فعالیت اورژانس و یا افزایش آن سرمایه گذاری در زندگی اجتماعی افراد جامعه است.

تصاویر: راه اندازی سایت قانونی همسریابی، دردی را درمان می کند؟

این روزها ازدواج به یکی از دغدغه ای اصلی جامعه ما تبدیل شده است. سنتی که سال های گذشته به راحتی انجام می شد و به دور از هر گونه چشم و هم چشمی و افراط گری زوج جوان به خانه بخت می رفتند. امروزه در کناره دغدغه به جا آوردن انواع مجالس ها و مراسم ها و خرج های آن چنانی، مهم ترین مسئله پیدا کردن شریک زندگی افراد شده است.

این کتاب را به دست هر جوان دم بختی برسانید

بازنویسی حکایت‌ها و ماجراهای کهن طوری که هم از نظر موضوع و دغدغه به جامعه امروز بخورد و هم به دل مخاطبان امروزی بنشیند کاری پرسابقه است. حتی اینکه بر اساس روایتهای کوتاه ولی پرمغز داستانها و حکایتهایی جدید ساخته شوند هم چیزی است که خیلی از نویسندگان به آن پرداخته‌اند. اما اگر از میان اینهمه طبع آزمایی‌های اخیر در این حیطه بخواهیم چند تا را بعنوان بهترین آثار انتخاب کنیم، «من ازدواج نمی‌کنم» حتما یکی از آنها خواهد بود.

انفاق عامل شکوفایی جامعه است

آیت‌الله وحیدخراسانی با بیان این‌که «انفاق عامل شکوفایی جامعه است» گفت: انفاق تنها به انفاق مادی و مالی منحصر نمی‌شود، بلکه سایر شاخه‌ها از جمله علم را در برمی‌گیرد.

نگاهی سیاسی به تشییع یک فرد غیرسیاسی

باید جامعه را عادت داد؛ هم به مدارا و تحمل مخالف؛ هم به اینکه سطح نگاهش را بالا ببرد و کلان ببیند و یک تجمع چند هزار نفری ساده را حرکتی بزرگ نپندارد.

روزآمد شدن؛ خوب یا ید؟

موضوعات ریز از آنجا که همواره با زندگی مردم سر و کار دارند در معرض توجه و داوری هستند، اما موضوعات کلان این طور نیست.

زنان به جایگاه خود واقف باشند

یک کارشناس امور مذهبی با بیان این‌که «نباید از زن خواست که همچون جنس مخالف رفتار کند» گفت: زنان باید به جایگاهی که خداوند برای آن‌ها تعیین کرده واقف باشند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.