نوجوانان همه رفتارهای سلبریتی‌ها را نمی‌پذیرند

کارشناس ارشد جامعه شناسی دانشگاه تهران گفت: خوانش نوجوانان نسبت به سلبریتی‌ها مذاکره‌ای است، یعنی هر چیزی که آنها می‌گویند را قبول نمی‌کنند.

از ذات باوری در تحلیل شخصیت پرهیز کنیم

مقصود فراستخواه گفت: ما در تحلیل شخصیت ایرانیان باید از ذات باوری پرهیز کنیم، چون در رویکرد ذات انگارانه، غفلت از فلسفه علم و رویکرد جامعه‌شناختی وجود دارد و واقعیت‌ها دیده نمی‌شود.

پاشایی؛نماد گسست جامعه‌شناسی از جامعه

محمدحسین ساعی، عضو هیأت علمی دانشکده صداوسیما گفت: دانشگاه ها و مراکز علمی ما به دلیل گیر افتادن در تارهای چسبناک غربزدگی و نگاه ­های شدیداً ایدئولوژیک روشنفکری، جامعه خود را نمی‌شناسند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن تکرار سالانه انقلاب اسلامی است

راهپیمایی۲۲ بهمن نه جشن تولد انقلاب اسلامی زخ داده در سه دهه گذشته، بلکه تکرار سالانه خود انقلاب اسلامی است . جسارت بالایی می طلبد که انقلابی، در موعد از پیش تعیین شده ای در هرسال، تمام دستاوردها و حیثیت خود را به آزمون حضور مردم در راهپیمایی بگذارد؛این نوع تهور و شجاعت در هیچ انقلاب دیگری شبیه ندارد.

«اخلاق حرفه‌ای علم در ایران»بررسی می‌شود

نشست «اخلاق حرفه‌ای علم در ایران» با حضور اساتید علوم انسانی شنبه (27 دی ماه) در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.

ناگفته های پشت صحنه «ماه عسل»

برنامه تلویزیونی «ماه عسل» مخاطبان بسیاری دارد و هر شب میلیون ها نفر به تماشای زندگی افرادی می نشینند که داستان زندگی متفاوتی دارند. اما این داستان ها را چه کسی پیدا می کند.

بازسازی فرهنگی در طول زمان اتفاق می‌افتد

استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران و علامه طباطبایی گفت: ضعیف شدن برخی باورها در طول زمان و جایگزین شدن باورهای دیگری یا حتی از بین رفتن باورهای قدیمی به طور کامل فرآیندی طبیعی به نام «بازسازی فرهنگی» است که در طول زمان اتفاق می‌افتد.

توافق صوری؛ جشن و سروری!

اگر روز سوم آذر به عنوان روز جشن هسته‌ای ایران و به رسمیت شناخته شدن صنعت هسته‌ای ما به مردم معرفی شود، مردم به راحتی آن را می‌پذیرند، استقبال می‌کنند و به خود می‌باورانند.

پدیده بچه پولداری نوکیسه‌ها

مدیر روابط عمومی برنامه پایش گفت: استاد جامعه شناسی دانشگاه شهید بهشتی و عضو پیوسته فرهنگستان علوم ایران به بررسی پدیده بچه پولدارها می‌پردازد.

نقش حج در پیشرفت جامعه اسلامی

داوود پرچمی، استاد جامعه شناسی دانشگاه شهید بهشتی گفت: تشریع حج ارائه یک مدل کوچک از جامعه آرمانی اسلام است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.