حمايت قاطع جامعتين از اصولگرايان و مقابله با فتنه حول محور ولایت

بيانيه مشترك جامعتين در حقيقت يك فراخوان از فعالان عرصه سياست بر محور اصولي است كه رهبر معظم انقلاب در باب اصولگرايي ترسيم كرده‌اند. لذا اصولگرايان را هوشمندانه از محور بودن جامعتين پرهيز داده و همگان را براي وحدت وهمگرايي به «خيمه ولايت» ارجاع داده و التزام و اعتقاد عملي به آن را خواستار شده است. بيانيه مشروعيت حركت‌هاي سياسي را در التزام به ممشاي ولايت فقيه مي‌داند.

روحانیت انقلابی

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با همت جمعی از علما و اساتید بزرگ حوزه، در سال 1340، به‎صورت پنهانی کار خود آغاز کرد. این نهاد مقدس از همان سال‎های شروع مبارزه علیه رژیم ستمشاهی، در کنار امام و مردم به‎عنوان یک تشیکلات روحانی و مؤثر وارد میدان شد.

«جامعه مدرسين» در اختلافات داوری كند

حسينيان اميدوار است با رويكردهاي جديد و تعامل مثبت ميان اصول‎گرايان مجلس و دولت، اختلافاتي كه به تعبير وي «سليقه‎اي» است، در جرياني وحدت‎آفرين مستحيل شود.

آیت‌الله صانعی؛ صلاحیت مرجعیت دارد یا خیر؟

سال 88 حوزه شاهد یک رویداد مهم بود. اعلام عدم صلاحیت آقای صانعی برای مرجعیت توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه‌ی قم. اتفاقی که یک بار دیگر در خلع مرجعیت آقای شریعتمداری در اوایل انقلاب و به واسطه همراهی با کودتا و توطئه علیه انقلاب اسلامی، رخ داده بود. «تریبون مستضعفین» این پرونده مفصل را به صورت pdf جهت استفاده عموم منتشر کرد.

نگاهی به عدم صلاحیت آقای صانعی برای مرجعیت

«هنگامي كه بدعت‌ها آشكار شد بر عالمان ديني واجب است دانش خود را آشكار كنند مستوجب نفرين الهي خواهند بود». پيشوايان معصوم با بيان چنين احاديثي وظيفه سنگين پاسداري از اقاليم قبله و حساسيت نسبت به حفظ مرزهاي تفكر ديني، به وي‍ژه روشنگري بدعت‌ها را به عهده عالمان ديني گذاشته‌اند. در مقابل بدعت‌ها بايد چون كوه ايستادگي كرد.