نخبگان آستانه تحمل و انتقاد پذیری را بالا ببرند

جامعه ما بر خلاف ادعای بسیاری از افراد که خود را روشنفکر و طرفدار طنز و… نشان می دهند به هیچ عنوان تحمل انتقاد نداشته و نسبت به این مساله به شدت واکنش نشان می دهد.

از کلیت طرح تحول سلامت حمایت می‌‌کنیم

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: طرح تحول نظام سلامت در جهت صیانت و خدمت به مردم است و ما از کلیت آن حمایت می کنیم.

رسانه‌ها در دام تابلوهای خیرخواهانه نیفتند

وزیر بهداشت گفت: رسانه‌ها به پزشکان کمک می‌کنند تا برخی از آنها شهرت زایدالوصفی پیدا کنند، در حالی که به طور کلی درآمد جامعه پزشکی حتی از متوسط سطح زندگی مردم پایین‌تر است و یک پزشک از زمان تحصیل، سخت‌ترین شرایط را تحمل می‌کند.

جنتی:نیازمند نظارت بر کتب پزشکی هستیم

‌وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه سلامت باید نهاد نظارتی به منظور اتنشار کتاب‌ها پدید آید تا ما بدانیم به کدام آثار مجوز بدهیم؛ حتی در انتشار کتاب‌های درسی دانشجویان پزشکی هم بهتر است نظارت بیشتر اعمال شود.

شرط موفقیت طرح تحول نظام سلامت

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران، با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، موفقیت این طرح را در گرو همکاری حاکمیت و جامعه پزشکی دانست و گفت: اجرای هر طرحی برای اولین بار مشکل خواهد بود ولی غیرممکن نیست.

ویژگی‎های مهم زن فرعون

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: ما در ستاد نماز یک سوالی از جوانان پرسیدیم و آن این بود که شیرین ترین نمازی که خواندید چه بود؟ برای ما تعداد زیادی نامه آمد که در یکی از آنها دختر خانمی نوشته بود …

تفکیک جنسیتی در دروس پزشکی قابل اجراست

حضور مستمر دانشجویان در فضای بیمارستانی حتی در زمان تحصیل سبب عادی شدن و از بین رفتن قبح یکسری از رفتار‌ها می‌شود در حوزه برخورد محرم با نامحرم در دوره‌های کار آموزی، مربی در تقسیم‌بندی دانشجویان سعی بر آن دارد که در هر گروه هم آقایان و هم خانم‌ها حضور داشته باشند.

۷هزار پزشک در جایگاهی غیر از پزشکی

کم بودن در آمد پزشکان عمومی، واقعی نبودن تعرفه‌ها و مشکلات بیمه‌ها باعث شد پزشکان عمومی امنیت شغلی نداشته باشند.