کلیپ تصویری/بانوی افغانستانی بالاخره راهی کربلا شد

بالاخره پیگیری‌ها نتیجه داد و بانوی افغانستانی‌که آرزوی شرکت در پیاده‌روی اربعین را داشت ولی نمی‌توانست ویزای عراق را بگیرد، امروز راهی کربلا شد.

صدور روادید عراق برای برخی اتباع افغانستانی، مشکلی که همچنان لاینحل است

پنج روز پیش تصاویری از خانومی افغانستانی منتشر شد که از مشکلات پیش آمده برای سفرش به کربلا و پیاده روی اربعین می گفت . همو که نذر دارد تا پرچم پسر کوچکش را به کربلا برساند. یک روز بعد ، آقابابایی دبیر ستاد مرکزی اربعین با خبرنگاری مصاحبه کرد و گفت : یکی دو روز آینده مشکل گرفتن ویزا برای اتباع افغانستانی که گذرنامه الکترونیک ندارند، حل می شود؛ اما…

طرح جلد «جانستان کابلستان» چگونه شکل گرفت

هر بار وقتی از سفری به ایران برمی گردم، دوست دارم سر فرو بیافکنم و برخاک سرزمین م بوسه ای بیافشانم. این اولین بار بود که چنین حسی نداشتم. برعکس، پاره ای از تنم را جا گذاشته بودم پشت خطوط مرزی، خطوط بی راه و بی روح مرزی. خطوط «مید این بریطانیای کبیر»!

«جانستان کابلستان»، امتداد «آل احمد» در «امیرخانی»

«جانستان کابلستان» گویی سی و چندمین کتاب جلال عزیز است که از دهه‌های ۳۰ و ۴۰، امتداد یافته تا دههٔ ۸۰ و ۹۰… گویی‌‌ همان جلال است که به پنجمین قبله‌اش هم سفر کرده و روایت کرده سفرش را. (منتها با مقادیری «سوسولی» بیشتر، که خب لابد لازمهٔ این اختلاف زمان نیم قرنی ست!)

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.