سال پرحاشیه معاونت فرهنگی

معاونت فرهنگی ارشاد هر چند در سال اول فعالیتش بدون حاشیه فعال بود اما در سال فرهنگ حاشیه‌ها بر عملکرد این سیستم چیره شد به نحوی که برخی اخبار حاشیه‌ای، معاون وزیر را بر آن داشت تا از رسانه‌ها بخواهد با آن «ور» نروند.

نقد در کشور ما پذیرفته شده نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه جایزه جلال آل‌احمد با اشاره به موضوع نقد ادبی گفت: اساسا نقد در کشور ما چه در حوزه فرهنگ و چه حوزه‌های سیاسی اجتماعی پذیرفته شده نیست.

برگزیدگان جایزه جلال معرفی شدند

برگزیدگان نهایی هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد مشخص شدند.

هیچ اثری به 110سکه جلال نرسید

در حالی ششمین دوره جایزه جلال آل‌احمد برگزیدگان خود را معرفی کرد که گویا عدم معرفی برگزیده در بخش‌های مختلف و عدم اعطای 110 سکه به نویسنده برتر تبدیل به یک رویه شده است.

دبیر جایزه‌ جلال به اعتراض‌ها جواب داد

دبیر علمی جایزه جلال آل احمد درباره‌ی حاشیه‌های ایجادشده در پنجمین دوره این جایزه گقت: حرف اول و آخر را در جایزه‌ی جلال، کتاب سال و پروین اعتصامی، هیأت علمی این جوایز می‌زند. او همچنین تأیید کرد، کتاب «شرح اسم» (زندگی‌نامه‌ی مقام معظم رهبری) برگزیده‌ی هیأت داوران جایزه بوده، اما توسط هیأت علمی تنزل یافته و جزو آثار تقدیری معرفی شده است.

در «حافظ هفت» تخیل و مستندات خوب جوش خورده‌اند

تبدیل مستندات به رمان یک اتفاق نویی بود و همین کار را سخت می‌کند؛ چون از یک طرف مجبور هستی به مستندات وفادار باشی و از یک طرف باید به رمان و تخیل ذهن بپردازی. یعنی جمع بین تخیل و ذهن و مستندات که می‌تواند یک مقدار سخت و بعضی وقت‌ها ناممکن باشد.

معرفی برگزیدگان طلایی‌ترین جایزه ادبی ایران

آیین پایانی طلایی ترین جایزه ادبی ایران همزمان با زادروز جلال آل احمد با حضور وزیر ارشاد در حالی آغاز شد که بر اساس فهرست اعلام شده «نورالدین پسر ایران»، «شرح اسم» جوایز بخش برگزیده مستندنگاری دریافت می کنند.

«دا» پرمخاطب ترین کتاب سال 88

در مراسم نخستین همایش «لوح و قلم» که به همت نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد از کتاب « دا » به عنوان پرمخاطب ترین کتاب سال 88 تقدیر شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.