برنده جایزه صلح نوبل از دریچه واقعیت

چگونه که یک دختر کرد ایزدی قربانی جنسی در یک کشور عرب مسلمان برندهجایزه صلح نوبل می شود.

حامی اول سلمان رشدی دوباره به ایران می‌آید!

«اورهان پاموک» نویسنده ترک و اولین کسی که در جهان اسلام با فتوای حضرت امام خمینی علیه سلمان رشدی مخالفت کرد، قرار است اسفندماه به ایران بیاید.

اعطای جایزه صلح نوبل به اسنودن

یکی از اعضای آکادمی علوم سلطنتی در سوئد طی نامه ای به کمیته صلح نوبل خواستار اعطای جایزه نوبل صلح به اسنودن به سبب تلاش های وی در برقراری جهانی امن و بهتر شد.

جایزه‌های نوبل چگونه خرج می‌شوند؟

در میان تب و تاب اعلام برندگان جوایز نوبل در رشته‌های مختلف، این سوال مطرح می‌شود که برندگان با جایزه نقدی ۲. ۱ میلیون دلاری خود چه می‌کنند و آیا این پول به مراکز علمی و تحقیقاتی اهدا یا در حساب‌های شخصی برندگان پس‌انداز می‌شود؟

گزارش راشاتودی از جایزه صلح نوبل

در سالهای اخیر عوامل سیاسی بر اعطای جایزه صلح نوبل سایه افکنده است.

ریشخند مقامات اروپایی به «جایزه صلح نوبل»

یکی از مقامات اروپایی که منتقد اعطای این جایزه به اتحادیه اروپا بود گفت: کمیته نوبل برای مطرح کردن این جوک ماه آوریل قدری دیر عمل کرد؛ ۲۰ سال پیش هم این جایزه تملق‌آمیز بود اما حداقل راحت‌تر می‌شد آن را توجیه کرد.

نویسندگان اسرائیلی و ضدسوری نامزدهای اصلی جایزه ادبی نوبل

در حالی که پنجشنبه آتی جایزه نوبل ادبیات اعلام می‌شود، گمانه‌ها از سیاسی بودن جایزه امسال نوبل خبر میدهد به گونه‌ای که آدونیس نویسنده ضدسوری و «عاموس اوز» نویسنده اسرائیلی از گمانه‌های اصلی جایزه ادبی نوبل امسال هستند.

ویکی‌لیکس نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد!

نماینده پارلمان نروژ با استناد به این‌که ویکی‌لیکس با افشای اسناد محرمانه یکی از مهم‌ترین همکاران آزادی بیان در قرن بیست و یکم بوده است، این وب‌سایت را برای دریافت جایزه ۲۰۱۱ نوبل صلح کاندید کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.