عملیات بزرگی که کمتر از آن گفته می‌شود

31 فروردین 1365، بندر فاو. ‌عراق آخرین تلاش‌های خود را برای بازپس‌گیری این بندر از نیروهای ایرانی انجام می‌دهد. شب هنگام 15 هزار نفر نیروی پیاده‌ عراقی از کنار جاده‌ فاو – ام‌القصر به مواضع نیروهای ایرانی نزدیک و موفق می‌شوند دسته‌های اول و دوم گروهان یکم گردان حمزه سیدالشهدای لشکر 27 را که در کانال خط مقدم مستقر بودند و گروهان سوم گردان حمزه که در پیشانی بودند از کنار خورعبدالله دور بزنند.

زندگی شهید احمد سیاف‌زاده کتاب می‌شود

کتاب “شب فانوسی” نوشته فرامرز گرجیان درباره زندگی فرمانده شهید حاج احمد سیاف‌زاده در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می‌شود.

از سرباز معلمی تا سعادت حضور در جبهه

شهید رجب زاده که فعالیت معلمی خود را با سرباز معلمی آغاز کرده بود، به عنوان مربی پرورشی در مدارس اردبیل کار می کرد.

اگر این حماسه برای غربی‌ها بود

اگر کتاب «حماسه تپه برهانی» یا کتاب‌هایی شبیه این متعلق به کشورهای غربی بود آنقدر پیرامون این چنین کتابهایی فیلم و رمان و داستان می‌نوشتند که آن را اسطوره می‌کردند.

عکس: حسین شریعتمداری در زندان

حسین شریعتمداری هم مبارز سیاسی و آزاده است و هم در جبهه به درجه جانبازی رسیده و هم‌اکنون چند ترکش در کنار نخاعش دارد.

نامه منتشر نشده حاج قاسم برای «من زنده‌ام»

معصومه آباد در کتاب «من زنده ام» توانست مخاطبین زیادی را پای خاطرات اسارت خود بنشاند؛ حالا «سردارسلیمانی» پس از خواندن کتاب نامه ای برای نویسنده آن نوشته است. نامه‌ای که پاسخ آباد را به همراه داشت.

جزئیات کشف هویت «طالب حیدری»

برادر شهید تازه شناسایی شده می‌گوید: چند تن از اهالی روستا که هیچ اطلاعاتی از فرد تدفین شده در روستا نداشتند، دو سال پیش او را در خواب رؤیت می‌کنند که به آنها اعلام می‌کند: «من شهید هستم؛ چرا با من این‌گونه برخورد کرده‌اید؟».

عکس: پایی که جا ماند

بعضی عکس‌ها را نمی‌توان برای‌شان شرحی نوشت از بس کلمات کوچکند در برابر عظمت این لحظه‌های ثبت‌شده. لحظه‌هایی که اگر عکس و فیلم و سند از آنها نمی‌بود باورشان را سخت می‌کرد. فکر می‌کردیم شنیده‌های‌مان افسانه‌ای بیش نیست.

راهی که به اسیری ختم شد

من جزو اولین گروه‌هایی بودم که اسیر شدم. صبح روز هیجدهم مهرماه حدود ساعت 8، من و همراهانم را دستگیر کردند. عراقی‌ها هرچه و هرکه را می‌دیدند می‌گرفتند.

جبهه؛ سازمان‌دهنده حزب‌الله، نشریه جنگ فقر و غنا

جبهه نه‌تنها به حزب‌الله هویت می‌دهد بلکه با نمایش هدف خشونت سخت و نرم بودن او در مقام مطالبه از حکومت، دولت و جناح‌ها برآمده و تلاش می‌کند مظلومیت حزب‌الله را به جامعه نشان دهد. در حقیقت جبهه هم می‌خواهد تصویر بسیجی مظلوم شهر و شهید جبهه را نشان بدهد، هم خشونت نرم و سخت لیبرال‌ها و تجدیدنظرطلبان علیه حزب‌الله را تبیین کرده، مردم و حزب‌الله را علیه آن بسیج کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.