کمپین بین‌المللی همبستگی با 5 کودک فلسطینی

در این کمپین که کشورهای انگلیس، آرژانتین، کانادا، شیلی، فرانسه، اوروگوئه و … شرکت دارند، جبهه جهانی مستضعفین نیز به نمایندگی از ایران حضور خواهد داشت.

شماره ۱۵ هفته‌نامه مستضعفین را بخوانید

نگاهی آماری به بحران خانواده های تک والدینی در غرب، حجاب در قوانین کشورهای اروپایی، تجمع بسیجیان مسیحی روسیه در حمایت از بشار اسد،پروژه تاریخی صهیونیستی برای خرید شهروندان اتیوپیایی، تجمع فعالین ایتالیایی در حمایت از بشار اسد،صهیو-سعودی ها از جنگ سوریه سود می برند،مستضعفین جهان باید بکوشند تا دشمن مشترک را گم نکنند،تشییع شهید بحرینی و یورش مزدوران آل خلیفه به عزاداران، و… از عناوین موضوعات شماره جدید هفته نامه الکترونیکی مستضعفین است.

شماره جدید هفته‌نامه مستضعفین منتشر شد

بررسی وضعیت مسلمانان چین،پادشاه سایه؛ گزارشی از زندگی خطرناک‌ترین زندانی رژیم صهیونیستی،سوءاسـتفاده ابرقدرت‌ها از عدم جبهه سـازی مستضعفین، گروه مردمی Stato e Potenza برگزار کرد؛ مراسم گرامی داشت روز جهانی قدس در ایتالیا،تظاهرات انگلیسی‌ها مقابل سفارت آمریکا در لندن، تظاهرات لندنی ها در روز جهانی قدس، و… از عناوین مطالب شماره یازدهم هفته نامه مستضعفین است.

مستضعفین، دیگر چاوز ندارند

«نیکلاس مادورو» معاون رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد «هوگو چاوز» که در چند روز اخیر وضعیت جسمانی وی به دلیل مشکلات تنفسی رو به وخامت گذاشته بود، فوت کرده است. بر اساس اعلام رسانه‌های ونزوئلا چاوز 58 ساله در ساعت 16:25 روز سه شنبه به وقت محلی در بیمارستانی در کارکاس درگذشته است.

احمدی‌نژاد: آزادی و انتخاب آزاد حق همه ملت‌هاست

كرامت، آزادی و انتخاب آزاد حق همه ملت‌ها و انسان‌هاست و هیچ فرد یا نهادی تحت هیچ عنوان سیاسی و غیرسیاسی حق سلب آن را ندارد… برای اصلاح وضع جهان باید همه ملت‌ها و دولت‌های برآمده از رأی ملت‌ها در مدیریت جهانی مشاركت سازنده، مهرورز و متعهدانه داشته باشند.

قانون فیزیکی تشدید؛ انقلاب ۵۷ و بیداری اسلامی

اصولاً، هم در آرمان و شعارهای دوران مبارزه قبل از انقلاب و هم در اصول قانون اساسی و هم در برآیند عملکردی ۳۳ ساله نظام جمهوری اسلامی، رویکرد جهان وطنی محسوس و مشخص است. از‌‌ همان ابتدا، حضرت امام خمینی (ره) انقلاب را انقلابی برای حمایت از همه مستضعفین عالم و رنجیدگان تاریخ معرفی نمودند.

رحماندوست: حمايت ملت‌ها از انقلاب یعنی تهديد در برابر تهديد

دبيركل جمعيت دفاع از ملت فلسطين با بيان اينكه ملت‌های اسلامی نيز از حاميان انقلاب اسلامی هستند، افزود: نبايد نقش آن‌ها را كم‌رنگ دانست، مردم اين كشورها دل در گرو انقلاب دارند، ما بايد حمايت ملت‌ها را از انقلاب اسلامی در گفتمان «تهديد در برابر تهديد» لحاظ كنيم.

حكومت بزرگ اسلامی چگونه تحقق می‌يابد؟

ایران به عنوان كشور پیشگام در تشكیل مجموعه قدرتمند اسلامی هرگز به دنبال حكومت بر سایر ملت ها نیست. و این از تصریحات رهبر معظم انقلاب است. مضافاً اینكه تلاش برای اعمال قدرت جایی معنا دارد كه دولتی بخواهد اراده خود را بر ملتی دیگر تحمیل كند. در حالی كه ملت های قیام كرده خود اسلام‌خواهند.

چرا مردم در نگاه گروه‌های سیاسی ما جایی ندارند؟

همین افق نگاه است که سبب می‌شود نقش و جایگاه مردم به خوبی درک شود. در مقابله با نظام استکبار تکیه‌گاهی جز مردم وجود نخواهد داشت. (در ابعاد مادی)‌ برای آنکه بتوان با نظام سلطه مقابله نمود،‌ پشتیبانی مردم، حضور آنها در صحنه سیاسی و اجتماعی و اقتصادی لازم است. غیر از این راهبرد، هیچ راهبردی به سرانجام نخواهد رسید. این دقیقا همان نکته‌ای است که گروه‌ها و نخبگان سیاسی جامعه ما هنوز فهم نکرده‌اند. به عبارت دیگر هیچ کدام از ایشان دغدغه مبارزه با نظام سلطه و استکبار را ندارند. نهایت شناسایی دشمنشان ساکتین فتنهٰ ویا کسانی است که می‌خواهند قدرت را از آنها بربایند.

پیوند انقلاب‌اسلامی‌ و آمریکای‌لاتین برای سقوط امپریالیسم

باید اشاره کرد که در اسناد لانه جاسوسی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در زمانی که سفارت‏خانه آمریکا را تسخیر کردند، در یکی از اسناد آمده است که مقامات سفارتخانه آمریکا در ايران مواظب روابط جمهوری اسلامی با انقلاب کوبا باشند. این مسأله ارتباط یا عدم ارتباط برای آمریکا خیلی حساس و مهم بوده است و ما مدت ها از آن غافل بوده ایم.